Logický závěr: Ondráček odstoupil

obrazek
6.3.2018 18:59
Andrej Babiš nechce dělat zbytečné politické chyby. Proto už před dvěma dny připustil odvolání komunisty Ondráčka z čela komise pro kontrolu GIBS.

A. Babiš má dobré poradce. Varují jej před riziky, která mohou nastat a z jeho hlediska je rozumné, že vyšel s iniciativou odstranit Ondráčka vlastně sám. A. Babiš, pokud by to neudělal, by se nepochybně stal terčem zloby komunistožroutských demonstrantů na náměstích českých měst. Každému soudnému člověku musí být jasné, že tady nejde prioritně o útoky na Ondráčka, ale jde o to, zkomplikovat život co nejvíce Babišovi. To se sice zčásti stalo, ale nebyla to pro něj žádná velká tragedie. Ukázalo se, co se ukázat muselo, že celá záležitost měla politicky dosti explozivní charakter. Prostě, pokud by A. Babiš tvrdošijně trval na Ondráčkovi v čele komise pro kontrolu GIBS za každou cenu, vyšel by ze souboje o Ondráčka bez vítězství, politicky silně oslaben. A Ondráček by byl zcela zmasakrován, potupen a nakonec stejně vyhozen z funkce šéfa komise pro kontrolu GIBS, do které byl před pár dny zvolen. I když to otevřeně nikdo neřekne, bylo by zajímavé vědět, jaký politický obchod spolu udělali A. Babiš s V. Filipem za odstranění Ondráčka tak, aby KSČM v klidu spolkla ztrátu pozice ve vedení komise pro kontrolu GIBS. Jedno je teď ale jisté, že demonstrace v českých městech proti Ondráčkovi a Babišovi již pokračovat nebudou.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

     Někteří filozofové aktuální šílenou dobu nazývají jako post faktickou. Tedy. Byť si jako občané zvykáme na ty okolnosti, že nemusí vždy platit zásada, že dohody se mají dodržovat, na straně druhé však nelze odhlédnout od pravdivosti zásady, která nám oznamuje, že s jídlem roste chuť. Pánové a dámy, kteří sebe považují za ty jediné a správné demokraty, nám ostatně naznačují, že jejich ,,boj za svobodu a demokracii nekončí.“ Pravdivost úvah předešlých diskutujících se  takto zřejmě začíná potvrzovat.

Jiří Volný st.

Podle mého názoru udělal Andrej Babiš velkou politickou chybu. Ukázal partnerům, že uzavřené dohody neplatí a je jako partner velmi nespolehlivý. Ustoupil tlaku náměstí a tím posílil nejen opozici v parlamentu, ale také sebedůvěru demonstrantů. Příklady táhnou a můžeme se těšit na další akce za odvolání ministrů nebo místopředsedů parlamentu. Pokud dojde k protiakcím a vznikne výbušná situace, pak bude všemi označen za viníka právě Andrej Babiš. Už se těším, až se pan prezident zeptá v červnu asi takto: "Milý Andreji, jak to vypadá s podporou tvé vlády? Máš, nemáš? Dobře tedy, času a prostoru jsi dostal víc než dost, teď je na řadě můj kandidát pan Nejedlý nebo někdo podobný."

Andrej Babiš se chce vyhnout negativním náladám veřejnosti, kterým se stejně nevyhne, před návštěvou a v době konání návštěvy prezidenta Macrona v ČR. Za jednu fotku s druhým mužem Evropy je ochoten zničit celou svou politickou kariéru.

novotny

Demonstrace v některých městech pokračují.

Zdá se, že to vše bylo opozicí dokonale připravené a pečlivě propočítané, aby páteční hlasování dopadlo pro poslance Ondráčka záměrně pozitivně. Zejména Piráti si to pro jistotu posichrovali, když jich při hlasování 5 chybělo. Výsledkem hlasování byla vytvořena "revoluční situace", která vyhnala nespokojený lid do ulic. Je to od opozice velice nedemokratické, nečestné a nesportovní, řekl bych přímo podlé - špinavá hra o moc. Výsledkem jsou nepokoje na náměstích a křik po odvolání nyní už jen premiéra v demisi, což zřejmě bylo hlavním cílem této původně obuškářské provokace.