Neuvěřitelná kontinuita lží v podání J. Kroupy

Jiri-Paroubek-1403-05
4.5.2021 16:21
J. Kroupa ve svém dnešním článku na Seznam.Zprávy.cz absurdně obvinil vicepremiéra a předsedu ČSSD J. Hamáčka, že prý chtěl v Moskvě vyměnit Vrbětice za milion vakcin Sputnik V.

Na první pohled paranoický blábol, kterým se ovšem vděčně zabývá opozice i některá média. 

J. Hamáček se v politice pohybuje – pokud beru pouze úroveň Poslanecké sněmovny a vlády – od roku 2006. Nemyslím, že za tu dobu udělal nějakou hrubou nebo dokonce katastrofální politickou chybu. Anebo že by nechápal politické souvislosti a reálie, které s vysokou politikou souvisí anebo z ní vyplývají.

Pokud již 7. 4. t. r. dostal on, předseda vlády a ministr zahraničí od BIS avizo, že existuje podezření na zapojení ruských agentů do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014, těžko předpokládat, že by mu tedy unikly některé souvislosti. BIS, jak ukázal ostatně vývoj v následujících dnech, celou informaci přenesla – jak je u ní ostatně obvyklé – prostřednictvím spřátelených  novinářú do veřejného prostoru. Zřejmě ještě dříve, nežli o celé záležitosti byli informováni nejvyšší ústavní činitelé. Nikdo z vedoucích  ústavních  činitelů tak fakticky neměl ani milimetr prostoru pro nějaká vyjednávání s Ruskem.

V tuto chvíli je potřeba hovořit zcela otevřeně. Existují přímé informační vazby mezi lidmi z BIS (těžko si ovšem umím představit, že to  může být bez vědomí šéfa BIS Koudelky) na lidi z Respektu (Kundra a spol.). A samozřejmě také na Janka Kroupu, případně Jiřího Kubíka. A to bez ohledu na to, kde je právě novinářský domicil těchto dvou lidí.

Místopředseda vlády Hamáček byl obviněn známým prefabrikátorem lží, Kroupou, že prý chtěl vyhandlovat s nejvyššími ruskými představiteli zametení kauzy Vrbětice pod koberec, výměnou za milion Sputniků V. a za možnost uspořádat v Praze vrcholný politický summit amerického a ruského prezidenta.

Kroupa vůbec nepostupuje logicky. Jeho myšlenková konstrukce celé kauzy je vlastně fantaskní. Pokud už 7. dubna byli nejvyšší ústavní činitelé informování, že celou věc mají „v referátu“ vybraná média, která informace získala od BIS (a Respekt na pondělí 19. 4. připravoval na svých stránkách „odpálení bomby“ v podobě tzv. vrbětické kauzy), nemohl by žádný politik se zkušenostmi dítěte ze základní školy (a to skutečně J. Hamáček není) pokračovat ve vážné úvaze o cestě do Ruska a o jakémsi handlu s Rusy. Nic, co v této zemi ví více lidí nežli jeden, není tajné. Prostě celá věc je vymyšlená.

Všichni reprezentanti českých zpravodajských služeb, které mají na starosti zahraničí plus policejního prezidenta a nejvyššího státního zástupce, na jednání s J. Hamáčkem musí celou věc potvrdit. Což už de facto udělal jako první nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. A že se Hamáček ve věci Vrbětic scházel se zpravodajci je naprosto přirozeně. Je ostatně ministrem vnitra.

O co tady jde?

J. Hamáček se na své tiskové konferenci ptal, komu to slouží? No, to je jednoduché. Slouží to zájmům těch, kdo chtějí urychleně odstranit tuto vládu.A to ještě předtím, nežli se stabilizuje její pozice po ukončení druhé vlny pandemie. Probíhající masivní vakcinace proti covidu-19 ukazuje, že nejpozději v průběhu prázdnin může být naočkováno oněch potřebných a epidemiology doporučených 7 milionů českých občanů. Což bude znamenat, že na minimum klesnou počty nově nemocných a také počty úmrtí. Prostě někdo se bojí, že opozice v říjnových volbách do sněmovny ostrouhá. Proto chce přiblížit volby do co nejbližšího možného termínu. A tak prefabrikuje lži a k tomu používá obvyklé hnojomety. V tomto případě o nic jiného, než o sprostou prefebrikaci lží nejde.

Jde jen o to, donutit „váhající“ poslance opozice nejen k vyjádření nedůvěry Babišově vládě, ale také k rozpuštění Poslanecké sněmovny. 

Druhotně jde také o to, vyvolat tlak ulice prostřednictvím akcí Milionu chvilek. Myslím, že tuto neděli se už můžeme těšit na akce této protivládní nátlakové skupiny. Fakta a logika ustoupí stranou. Bude se argumentovat, že řada informací, které podali účastníci schůzek s ministrem vnitra je v režimu utajení. Prostě, to všechno připomíná prvky zpravodajské hry, která byla rozehrána proti vicepremiérovi Hamáčkovi, vládě jako celku a zejména proti sociální demokracii.

Všichni víme, kdo je J. Kroupa. Já ze všech kauz, které rozvíjel proti vládám sociální demokracie ve svých nejrůznějších novinářských působištích připomenu jen jednu za všechny ostatní. Byla to kauza Budišov, jež proběhla – jak jinak – před komunálními a senátními volbami v roce 2006 a která byla rovněž zaměřena proti sociální demokracii. Tato strana, tehdy pod mým vedením, získala v červnu 2006 ve sněmovních volbách grandiózní, téměř třetinovou podporu veřejnosti. Šlo o to ji trochu tuto podporu rozbít. Na scéně se objevil J. Kroupa s kauzou Budišov, v níž byl použit zjevný policejní agent (ještě si zřejmě odpykává svůj trest v nápravném zařízení), který provokoval starostu Budišova, Péťu, a některé další sociální demokraty k nepřiměřeným vyjádřením v opilosti. Kladl jim na opileckých seancích provokativní otázky, když spolu mazali deku a celou diskusi nahrával pro policii. Celá věc byla prefabrikovaná a vrcholem všeho bylo zatčení mé bývalé náměstkyně na ministerstvu pro místní rozvoj, dnešní eurokomisařky V. Jourové a její falešné obvinění. To ovšem nespáchal J. Kroupa, ale jeho kámošové z tzv. elitního policejního útvaru. Z tohoto Kubiceho útvaru Kroupa jen čerpal bohaté prefabrikované informace. Tedy spiknutí jako hrom. Policejní konfident – falsa vytvářející policejní útvar – a ochotný novinář či novináři.

Jak to skončilo? Všichni „obvinění“ včetně teatrálně zatčené V. Jourové byli nejen po krátkém čase propuštěni z vazby. A ti obžalovaní byli v soudním procesu všichni zproštěni viny.

Chci ještě ukázat, kromě lži prefabrikujícího Kroupy, ještě na smutný obrázek spolupracující veřejnoprávní ČT. Po vystoupení Jana Hamáčka na tiskové konferenci (úterý 4. 5. v 12:00) byl do ČT povolán, tak jako často v podobných případech, známý protivládní politolog L. Valeš (prý je aspoň podle svého vyjádření politologem už 22 let, no považte, to přece musí mít pravdu), který uváděl Hamáčkova vyjádření na „pravou míru“. Jako obvykle stejné triky a řečnické strofy: vláda je v chaosu, pravá ruka ve vládě neví, co dělá levá, krize vládnutí atd. a tak podobně. Jako obvykle výron protivládního slizu, k němuž ovšem musím říci, že snaživým editorem cílenými otázkami přispěla i moderátorka ČT. Prý jde o tvrzení proti tvrzení. Tedy ne ohrazení proti lži bulvarizujícího novináře ze strany seriózního politika, ale podle podařeného politologa, Valeše, jde prý o tvrzení proti tvrzení. 

Zdá se, že je velmi nutné, aby po své dovolbě Rada ČT přistoupila k radikálním změnám ve vedení ČT. Ta situace je již opravdu přezrálá. Podílení se na prefabrikaci kauz a spoluvina za jejich rozvíjení, jde samozřejmě za šéfem zpravodajství ČŤ  a tedy za generálním ředitelem ČT Dvořákem.

Předpokládám, že na mimořádné schůzi sněmovny anebo na mimořádně zařazeném bodu jednání sněmovny Jan Hamáček, spolu s účastníky schůzek z bezpečnostních složek celou věc jasně vysvětlí.

 Ale opozice zcela nepochybně  prefabrikát Kroupy a Seznamu opět použije k frontálnímu útoku na vládu. Bohužel, tato ztráta času Poslanecké sněmovny bude znamenat ve svých důsledcích neprojednání některých pro republiku a občany tolik potřebných zákonů.

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

kameník

Ano i já si myslím, že primárně jde o to svrhnout vládu. Nač bojovat proti účasti Ruska v tendru na AE s nejistým výsledkem, když téhož lze jistěji dosáhnout svržením vlády. Je zřejmé, že u nás si lze objednat nejen trestní stíhání, nýbrž i svržení vlády. Potíž je v tom, že v tomto případě p. Hamáček mylně vyhodnotil situaci. Domníval se, že když bude společně s opozicí kopat do Ruska, tak ho za to opozice pochválí a bude klid. Jenže jak již jsem výše uvedl, primárně jde o svržení vlády a klid proto není. Ale ať je to jak chce, to že se Hamáček přidal na stranu opozice ve věci, dle mého soudu na objednávku uměle vytvořené kauzy, je vysoce opovrženíhodné a proto doufám, že v politice skončí. Jo,jo, revoluce požírá své děti, jak praví klasika.

Dona

Keďže kauza Vrbětice sa týka aj Slovenska, dovolím si zopár postrehov z udalostí posledných dní.

1/  zo schôdzky 15. dubna niektorý účastník poslal odposluch do Seznamu.cz ( alebo bol v miestnosti tajný odposluch)

2/  niekto do 7. dubna usilovne hľadal aféru, ktorou by poškodil vzťahy ČR- RF. Našiel Vrbětice.

3/  Udalostiam vo Vrběticích pripisovaným GRU spočiatku nechcel J. Hamáček, ani A. Babiš veriť, pretože vyšetrovanie bolo ukončené, čo v nahrávke aj A. Babiš 2014 potvrdil. Preto J. Hamáček s čistým svedomím plánoval cestu do Moskvy - len a len dostať Sputnik V, a možno aj ponúknuť Prahu na stretnutie dvoch prezidentov. 

4/  16. dubna boli niekým domácim A. Babiš aj J. Hamáček donútení prijať verziu o zapojení GRU... do zničenia skladu zbraní vo Vrběticiach. 

5/  17. dubna sa k domácemu iniciátorovi pripojil niekto zo zahraničia. Preto 17. dubna bola narýchlo zvolaná tlačová beseda.

6/  Keďže boli donútení zverejniť niečo, s čím neboli stotožnení, J. Hamáček sa začal zamotávať v argumentoch.

7/  Na " tajnej " schôdzke 15. dubna zrejme J. Hamáček úprimne  a s presvedčenia, nahlas vyslovil nápad, že pocestuje do Moskvy, oznámi, že akcia vo Vrběticiach nemôže nijako poškodiť vzťahy ( pretože do 15. dubna  bol nátlak len z domáceho prostredia , čo si trúfal odstrániť, či minimálne otupiť hroty, alebo zahrať do autu ) -  a že teda by mohol vybaviť Sputnik V.

Nepočítal s tým, že 16. a 17. dostanú nôž na krk od aktérov zo zahraničia.

Dnes akcia vo Vrběticích je predaná a akceptovaná. Avšak konštruujú sa rôzne teórie o J. Hamáčkovej ceste. Všetci politici si musia uvedomiť, že sú odpočúvaní, že majú pri sebe nastrčených " dobrodincov ".

 

paysan

Vše je to pěkné, ale kde jsou orgány činné v trestním řízení. Proč nikdo nikdy nevyšetřuje dozajista plánované úniky informací z BIS, proč nejsou nijak postiženi novináři za prokázaná lživá tvrzení?! Dnešní doba, vymknutá z kloubů, ukazuje, že společnost už zdaleka neovládají zvolení politici, ale média a rovněž tajné služby, které díky spřízněným novinářům absolutně nepřípustně ovlivňují domácí politiku! A proč se nikdo z politiků dnešních i těch bývalých neodváží jasně veřejnosti sdělit, že se tak rozhodně neděje v zájmu naší země, ale v zájmu jiných mocností a nejde zdaleka tak jen o RF! Jsme svědky šílené ukrajinizace českého veřejného života. A to, co se děje kolem Hamáčka (který si to svou nešikovností, nepřipraveností a svým zapojením do her, kterým nerozumí a o jejichž důsledcích nebyl svými loutkovodiči informován, vše zavinil sám) je něco, jako takový Únor 48, jen v gardu současné opozice!

JiB

Holt státní převraty mají různou podobu.

Jaké štěstí, že STB v 89 nastavila měkkou laťku, kdy se ke státnímu převratu mrtví jen fingují a nebo jako teď zneužívá smrti lidí, kteří zahynuli při neštěstích za neobjasněných okolností v dávné minulosti. Praktiky skutečných atentátů jako například vraždy bratrů Kenediových k nám zatím naštěstí ještě nedorazily. 

U nás si zatím při státním převratu vystačíme "jen" tu s Kubiceho zprávou, tu se Sarajevským "atentátem", tu s Kabelkovou aférou no a nyní s vyprefabrikovanou kauzou namontovanou na neobjasněné, patrně nedbalostní, neštěstí. Skutečné vraždy, tanky pučistů střílející na parlament a nebo "spřátelená" vojska vzor 68 u nás a nebo vzor 89 v Panamě zatím ještě naštěstí(!) nedorazily...

Nicméně jistý negativní trend přitvrzování je patrný i zde. Pokud i tentokrát to pučistům projde, tak se v budoucnu můžeme dočkat i věcí, které si dnes málokdo umí představit...

opatovice328
K tomu už není slov, Kroupa je magor, toto už je za hranicí možného. Kundra z Respektu je napojená na US Embassy v Praze, stejně jako Koudelka z BISu, tam se ty informace předávají.