Ostudný prodej Lannova paláce

lannův palac
27.7.2022 17:49
Když se objevila informace o tom, že ČSSD bude prodávat za 200 milionů korun Lannův palác v centru Prahy, obrátili se na mě nezavisle tři moji klienti, s vyjádřením vážného zájmu o koupi za tuto částku. Přiznám se, že jsem je zklamal v této věci, neboť jsem jim sdělil, že v této hře na prodej já nejedu.

Podle odhadů mých dobrých přátel, kteří pracují s nemovitostmi a jejich prodejem, je cena 200 mil. Kč za tento objekt v centru města, jenž je rekonstruován a tedy ve velmi dobrém stavu, značně podceněná.

Zdá se, že problém už vznikl ve smlouvě z roku 2014, kterým ČSSD za předsednictví Sobotky a jeho místopředsedy Starce, uzavřela smlouvu typu Zanzibar – Velká Británie, kde Zanzibarem ovšem byla ČSSD a Finep Velkou Británií.

Předpokládám, že lidé, kteří se v ČSSD tímto podivným prodejem zabývají, učiní příslušné právní kroky, který takovýto nevýhodný výprodej majetku strany určitou zájmovou skupinou, momentálně ovládající vedení této strany, znemožní. Pro zajímavost, jak jsem se dozvěděl z kuloárů, jedna dne už bývalá členka předsednictva ČSSD, známá svými velmi blízkými vztahy k bývalé šedé eminenci Sobotky, Pochemu, navrhla předsednictvu při projednávání prodeje Lannova paláce, tajné hlasování. Tedy, aby nebylo možné stanovit osobní odpovědnost jednotlivých funkcionářů za tento, nejen podle mého názoru, nevýhodný prodej. Mimochodem tato členka předsednictva už dnes není ani členkou předsednictva a prý ani členkou sociální demokracie. Jinak řečeno, skupina funkcionářů, do které je zapojen Poche a která měla zájem na prodeji Lannova paláce, si dobře uvědomuje nebezpečí, které z tohoto prodeje pro ni mohlo plynout. Chytří členové předsednictva se neměli vůbec hlasování účastnit a měli to sdělit do zápisu.

Vítězné tirády nynějšího předsedy strany, Šmardy, který sám sebe po prodeji stylizoval do pozice zachránce ČSSD, jsou poněkud předčasné. ČSSD se nějakých dluhů sice zbaví, zdaleka ale ne všech. A kromě toho je stále v očekávání výroku soudkyně Stamidisové v soudním sporu s dědici advokáta Altnera. Soudkyně Stamidisová zdá se, ještě před svým odchodem do důchodu, nehodlá akceptovat doporučení nadřízeného soudu a již se nechala před několika měsíci veřejně slyšet, že právo vidí na straně dědiců advokáta Altnera.

I kdyby výše prodejní ceny Lannova paláce odpovídala reálným podmínkám, ve kterých dnes ceny nemovitostí v Praze jsou, je tento postup individuálního prodeje v podstatě předem vybranému zájemci, neobvyklý. Vedení strany, by s využitím expertů, mělo zpracovat konkrétní ozdravný plán, který by řešil zcela transparentně a neproblémově zadlužení sociální demokracie, včetně dopad kauzy Altner na hospodaření této strany. A to se nestalo.

 

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.