Pražský magistrát: peleš lotrovská

Petr Hlubuček
15.6.2022 12:32
Je to smutné představení se dívat na borce z vedení hl. m. Prahy, z městské rady.

Jejich neschopnost řešit reálné problémy hlavního města je až komická. Kdyby nebylo chaosu v pražských ulicích, způsobeného zcela nepředvídatelným prováděním pražských uzavírek a omezení silnic, ani by většina Pražanů netušila, že vedení města ještě existuje. Možná, že jsem v horší situaci než většina Pražanů, protože jsem přes patnáct let působil v pražském Zastupitelstvu jako jeho člen a v letech 1998 – 2004 jako náměstek primátora pro oblast financí.

Za tu dobu si nepamatuji, že by vznikl takový problém, jaký dnes řeší na pražské radnici policie a státní zastupitelství. A sice, že jedenáct lidí, většinou z pražského Dopravního podniku, včetně náměstka primátora pro dopravu, exponenta strany šibalů STAN, Petra Hlubučka, bylo obviněno policií z trestného činu. Jedním z těchto obviněných je také jiný známý šibal, šedá eminence strany STAN, Michal Rédl.

Je to již několikátá smutná událost, která provází stranu STAN, jež se změnila v průběhu poměrně krátkého času ve stranu šibalů. Jsem zvědav, jak na to bude vedení hnutí STAN reagovat.

Pokud si vzpomínám na své působení ve vrcholné politice, tak jsem, coby předseda vlády a předseda ČSSD, pokud byl někdo z členů této strany obviněn policií z trestného činu reagoval tak, že dotyčný vyletěl ze strany jako Sputnik. Padni komu padni. Bohužel se po čase ukázalo, že většina těchto obvinění v mé éře předsednictví ČSSD, byla policií, zejména Kubiceho útvarem ÚOOZ, vykonstruována. Nezávislé soudy tyto konstrukce na štěstí po čase odmítly. Nicméně, postup mnou použitý je standardní postup, který je běžný v západoevropských zemích, kam snad, jak doufám, směřujeme. Anebo chceme směřovat.

Pánové ze STAN ovšem možná mají jiný přístup. A já bych byl rád, aby v té hlouposti pokračovali a Hlubučka bránili. Pan náměstek Hlubuček se objevuje u hlavních tahů silnic v Praze spolu s předsedou STAN Rakušanem na billboardech, jako lídr této strany šibalů pro zářijové volby do Zastupitelstva hl. m. Prahy.

Pokud Hlubučka vedení STAN bude bránit a ignorovat zjištění policie a prokuratury, což bych si svým způsobem přál, volební vyhlídky této strany v Praze klesnou na minimum. A to by bylo dobře.

 

Foto: Petr Hlubuček (STAN)

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.