Prezident dal vedení BIS šach

Jiri-Paroubek-1403-05
2.12.2020 17:25
Každoročně se ptám, podobně jako pan prezident, kde a kdo že jsou ti ruští a čínští špioni, kteří podle BIS ohrožují náš ústavní pořádek? Musí jich být asi hodně, tedy alespoň podle BIS, když se jim dostane té cti, být v posledních letech v každé výroční zprávě BIS. Je to neadresné, nikoho to moc nebolí a přitom je to pěkně politicky využitelné.

Česká pravice s velkou radostí využívá tyto nejapné závěry BIS a pana Koudelky dopované zřejmě některými americkými zpravodajskými službami, které tak zvyšují modus operandi české pravice. Prezident je tu a tam označován za agenta Moskvy, Putina, Číňanů, Pekingu apod. je to vlastně nechutné. Nesouhlasím často s panem prezidentem, ale nemohu mu upřít schopnost kritického a v jeho jasných chvilkách i karteziánského uvažování. Prostě ti, kdo zpracovávají výroční zprávy BIS, ve kterých straší údajným ruským a čínským nebezpečím, cílevědomě svými nejapnými vyjádřeními vytvářejí zbytečné napětí ve společnosti.

Definují vlastně vnějšího nepřítele. Ale také nepřítele vnitřního. Tím jsou potenciálně všichni ti, kterým se příčí útočit bez vážných důvodů na Rusko a Čínu. Mezi tyto lidi patřím i já. Myslím, že je dobře, že jsme zajištěni, pokud jde o hospodářskou a politickou spolupráci v rámci EU a bezpečnostně také v NATO. Ale nevím, proč bychom měli mít jiné než korektní vztahy s Čínou a s Ruskem. Nemyslím, že je to v národním zájmu Čínu a Rusko na Západě ostrakizovat. Snad nežijeme ve světě studené války. I když zprávy BIS jsou  ozvěnou takové války.

Nyní se strhla obrovská hysterie na straně pravice, když prezident Zeman požádal BIS (zatím to víme jen z doslechu v médiích a většina z nás neví, jaké je skutečné znění požadavků pana prezidenta). Prezident zřejmě požádal o to, aby se dozvěděl něco bližšího o ruských agentech a také o lumpárnách, které tito agenti páchají. A odpověď BIS už nemůže zůstat na tento konkrétní požadavek úplně rozplizlá. Neadresně, bez konkrétních důkazů, je možné žvanit cokoliv. Jenže to žvanění BIS a pana Koudelky dává patrony do ruky české pravici a vlastně bič na prezidenta i vládu. Po čase, až by veřejnost anebo určitá její část uvěřila, že jsme rejdištěm ruských a čínských špionů, by byl zcela legitimní dotaz, proč ta vláda v celé věci nekoná? Tedy, proč těm rejdům zahraničních zpravodajských služeb nezabrání? Takže manévr M. Zemana je dobrým protitahem stratéga, kterému to stále ještě myslí. V mariáši by se řeklo, že BIS musí přiznat barvu, jak to tedy s těmi agenty u nás vlastně je? Jsou nebo nejsou? A také, proč by se to pan prezident neměl od BIS dozvědět? A dále to, co tady ti agenti Ruska, potažmo Číny, dělají za lumpárny?

Prezident způsobil, že pravice bude prskat, zejména ta senátní. Budou padat strašlivá obvinění prezidenta z práce pro cizí mocnosti. Ostatně to už někteří vítečníci dělají nyní. Prostě ti, kdo na prezidenta útočí, jsou v důkazní nouzi a budou to zakrývat silnou a drsnou mluvou.

V každém případě pan prezident dosáhne toho, že příště již zpráva BIS bude formulována primárně věcně a nikoliv politicky.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328
Když se na to ale zase podívám z druhé strany, když tady po Praze Koudelkovi běhají agenti Ruska s Putinem na tričku a s běloruskou vlajkou a z jedné kapsy jim kouká ricinový olej a z druhé zase Novičok a píší o nich noviny a viděl jsem i jejich foto na YOUTUBE a Koudelka je není schopen odhalit a posadit do ťurmy, tak k čemu tady toho Koudelky vůbec máme? Takovýto agenty s Putinem na tričku by uměl odhalit i Pepek Vyskoč za šesťák. To je tu ten Koudelka jen proto, aby jezdil do USA sbírat řády a medaile na hruď ? Já už jsem na to přišel, on si zde ty agenty Koudelka opečovává, aby měl o čem každý rok psát do té své hybridní zprávy.
opatovice328
Ten Koudelka má pravdu, podívejte se, jak se mu tady prohání po Praze ruští agenti s Putinem na tričku a ti agenti už se ani neskrývají, no to je k nevíře. Kdyby tenkrát toho 15.9.2020 vyhlédl Zeman z okna, tak tam ty dva ruské agenty s běloruskou vlajkou a Putinem na tričku mohl na Loretánském náměstí vidět na vlastní oči a nemusel je chtít po Koudelkovi: https://www.zumpalisty.cz/dva-provokateri-narusili-pochod-za-svobodne-belorusko/?fbclid=IwAR2IlWu8bnl6IdgG0cwk1F4egccuCuT3mLCtYhIaKODghLdG2PHd0L8J-zA
Dona

Oceňujem prezidentovu žiadosť na BIS, i keď mohol tak urobiť už skôr. No nepokladám za správne a rozumné z jeho strany , spochybňovanie vojenského spravodajstva. Kvalita správy vojenského spravodajstva ČR zodpovedá realite a navyše aj pravde.

 P.S - každý štát má v každom štáte umiestnené svoje tajné služby - agentov - aj ČR, aj SR,.....ide len o to, či sa správajú podľa Viedenskej konvencie ( na každom diplomatickom zastupiteľstve je oddelenie pre agentov ), či robia protištátnu činnosť, alebo len monitorujú politiku hostiteľskej krajiny. Je pochopiteľné, že to , čo roba naši agenti, môžu robiť aj cudzí u nás.

V prípade Ruska a ČĽR  prepadajú štáty NATO hystérii a paranoi. Pretože ani jeden z menovaných štátov dodnes nezorganizoval toľko farebných revolúcií ako členovia NATO. Alebo sa držia hesla : Zlodej kričí, chyťte zlodeja.

paysan

Pravdivý článek. Díky za něj. Divím se jen, že nikdo nevolá po tom, jak se taková informace dostala do Radiožurnálu. Z Hradu určitě ne. Ze samotné BIS? Proč ne. Nebylo by to ostatně poprvé. Potvrzovalo by to ostatně podezření, že spíše než v zájmu naší země koná tato služba v zájmu zahraničních partnerů a ti, jak je ostatně v článku zaznamenáno, mohou mít důvod podporovat zdejší politickou opozici.