Jiří Paroubek: Proboha, zastavte tu sebedestrukci

foldyna pl
10.5.2018 11:41
Největším hitem posledních dnů, kdy dobíhalo jednání o programu a struktuře budoucí koaliční vlády hnutí ANO a ČSSD, nejsou programové otázky, či nějaké jiné pozitivní téma, ale Jaroslav Foldyna, který se odvážil k účasti na každoročně se opakující akci ruských Nočních vlků aneb, jak je označují česká pravicová média, „Putinových motorkářů“.

Je až neuvěřitelné vidět, jak někteří činitelé ČSSD, včetně poslanců – a tím nemám ani tak na mysli předsedu ČSSD Hamáčka, jemuž to plně přísluší – komentují zřejmě z nedostatku jiných politických témat, návštěvu J. Foldyny na akci ruských motorkářů a následný incident s českými odpůrci motorokářů. Nechápu, proč se tolik představitelů ČSSD cítilo povinováno vyjádřit k „činu“ Jaroslava Foldyny. Byl někde, kde se zúčastňoval každý rok.

Primárně zřejmě mířil nikoliv na setkání s ruskými motorkáři, ale na akci k uctění památky sovětských vojáků, kteří zemřeli na konci války při osvobozování Československa. Spíš by se novináři měli zeptat, proč zrovna na takovou akci dorazili tzv. aktivisté, tedy ti, kteří pořvávali na Rusy a nechovali se právě konstruktivně a důstojně, přiměřeně pietní akci, které se vlastně zúčastnili.

Jak já to vidím, tak většina zbývajícího a bývalého volebního elektorátu ČSSD je rusofilská. Představa, že reprezentanti jeho vlastní strany, jejímž je Foldyna místopředsedou, jej sami po výzvě rusožroutských medií vlastně ochotně profackují, a to před tváří celé české veřejnosti, určitě neprospěje sociální demokracii k obnově jejího voličského elektorátu.

Kromě toho, voliči nemají rádi rozhádané strany. Je jen škoda, že český tisk takovouto příležitost, která ukazuje hluboké názorové rozdělení ČSSD, dostal. Pokud se budou chyby tohoto typu opakovat a nebudou uzavřeny například rychlým setkáním Hamáčka s Foldynou a jejich společnou rozumnou reakcí, bude to jen další střípek do obrazu sociální demokracie, jako slábnoucí strany, kterou voliči příliš nezajímají.

Na podzim ovšem čekají stranu významné volby. Komunální a také doplňovací volby do třetiny senátu. Do té doby by strana neměla dělat zbytečné chyby a měla by se soustředit – pokud to vnitrostranické referendum odsouhlasí – na svou účast ve vládě. Při tom stále předpokládám, že ve vládě z pěti odborně velmi zdatných a morálně neprůstřelných ministrů za ČSSD, budou nejméně tři mediální hvězdy, které svým zářivým svitem zastíní A. Babiše a další představitele hnutí ANO ve vládě.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328

Vite, co je na tom zajímavé? Že na těch Olšanech se pořád motali chlápci s kamerou a já si říkám, z které televize oni jsou, protože bývá zvykem, že to mají na kameře a nebo na mikrofonu napsáno, a oni neměli. Takže jejich mise tam byla tajná, přístě, až je potkám na nějaké demonstraci, tak jim nakopu prdel.       

opatovice328

Byla to provokace předem připravená mezi ČT a pro-americkými provokatéry. Show pro ČT, aby z toho uvařila večer do zpráv ideologický guláš. Já jsem u toho byl a sledoval, jak tato připravená komedie probíhala. Skočil jim na to Hamáček neúmyslně a nebo je také součástí spolupracujícího týmu ČT + provokatéři?  Tod´ otázka. V každém případě se nyní ČT s touto pro-americkou svoločí musí smát, až se za břicha popadají, jak jim tento herecký kus vyšel. Bože, ten Hamáček je kretén. Pan Paroubek má ještě kus zdravého rozumu, za něho jsem ČSSD volil.              

1rytir

Je mi líto, ale svojí reakcí p.Hamáček opět dokázal, že jeho mínění a vidění světa je značně odlišné od mínění většiny voličů sociální demokracie. Zvláště jeho a také mnoha jeho následovníků pohled na mezinárodní otázky zjevně nekoresponduje s názory značné části české veřejnosti. On to pan Foldýna ve své, zcela pochopitelně, emotivní reakci řekl naprosto jasně a na jeho slova NIKDO nejen z vedení ČSSD nereaguje, natož aby tak učinil samotný předseda. Pokud vedení sociálních demokratů zaměňuje  zájmy naší země členstvím v EU a NATO, pak ať se nediví, že se od strany velká část veřejnosti odklání!