Proč Právo nechce Hamáčka?

hamacek 19
6.10.2020 14:28
Redaktor Práva, Koukal, se v redakčním sloupku zabývá poměrně nechutně a nekorektně osobou současného předsedy ČSSD Hamáčka. Používá ve spojení s ním slova jako je „maskot“ či „loser“. Nemyslím, že je to zasloužené.

Právo by bylo, jak je zřejmé, z redakčního sloupku nejraději, kdyby prezident Zeman vyřkl nad Janem Hamáčkem smrtící ortel. M. Zeman, stejně jako já, dělal léta předsedu sociální demokracie a oba dva proto víme, co to obnáší. Zkrátka, prezident si umí velmi živě a přesně představit v jakém stavu je současná sociální demokracie a také, kdo ji do tohoto stavu dostal. Byli to především pánové Sobotka a Chovanec, kterým dělal backing jejich kámoš advokát Pokorný. Prostě tato zájmová skupina, vynechávám již zakladatele firmy Bison & Rose, neboť jeden je na cestách v USA a druhý v Chorvatsku. Prostě Pokornému to nedá, aby se přes redakci Práva nepokoušel ovlivňovat personální politiku v ČSSD.

Právo přeci nemůže myslet vážně, že by se ČSSD měla z pozice předsedy zbavit nejpopulárnějšího politika v zemi. Problém je možná v tom, že Hamáček je tak populární. Tak je jasně vidět, co je „jeho“ problém. Je to strana, která, bohužel, zcela pozbyla důvěryhodnosti. Respektive důvěryhodnosti se jí dostává jen v některých, víceméně, politických enklávách. Mám na mysli kraj Vysočina, Jižní Čechy, město Náchod, Frýdek Místek, Karviná, ale také jména jako jsou Netolický, Sehnalová, Kajnar. Asi je těch důvěryhodných lidí v ČSSD více, tedy včetně Hamáčka. Problém ale je, že to nestačí k tomu, aby se zvrátil celkový obraz strany, který poničili Sobotka a jeho nejbližší „kolegové“.

Prostě lídři ČSSD musejí vše dělat jinak, než to dělal Sobotka. Chce to především jednotu slov a činů, tedy držet slovo. Anebo alespoň zdůvodnit proč nemohu – s velkými omluvami – slovo dodržet. Nepokračovat v personální genocidě ze sobotkovských časů (předseda Hamáček je víceméně zárukou, že genocida nepokračuje).

Stejně tak mě zaujalo v dnešním Právu, jak vlídně redaktor Martínek klade promootázky ministru zahraničí Petříčkovi. Ten chce kandidovat v Praze na čele kandidátky do poslanecké sněmovny. Nic proti tomu, kdyby měl za sebou preference v rozsahu 10 % anebo alespoň 6 – 7%. Volební preference ČSSD v Praze se ale reálně pohybují mezi 1 – 2%. Ve vlídném článku, kde nechybí ani otázka, zda Petříček nechce náhodou kandidovat ne na předsedu pražské krajské organizace ČSSD, ale rovnou na předsedu strany, se kromě frází nic nedozvíme. Pokorný by to neformuloval lépe. V rozhovoru ale chybí jedna podstatná otázka. Jaký má Petříček plán, aby dostal ve volbách ne 1%, ale 5% + 1 hlas. Jak vyřešit tento problém, když je sám součástí problému? Ten problém je Pocheova mocenská skupina v Praze, k níž Petříček, bohužel, patří.

Zkrátka, Právo by mělo přestat dělat v ČSSD personální politiku. Jak jsem slyšel, pan Pokorný se věnuje ve volném čase také Pirátům a myslím, že u toho by měl už zůstat.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328
Pane Volný, ptáte se správně, moje vysvětlení. Ten problém je v tom, že se kotel zalepil spečeným popílkem, cca 150 tun se ho tam nalepilo v kotli. V té době měl první podezřelý za způsobení tohoto problému - firma Andritz v platnosti ještě rok záruční dobu za projekt kotle, rok tedy byl na to, aby si jak vedení Vítkovic, tak i český stát, objednaly nějakého experta, který jim řekne, v čem ten problém leží. Vítkovice převzali argument prvního podezřelého ze způsobení tohoto problému – firmy Andritz o údajném vysokém obsahu chloru v uhlí a udělali velkou blamáž po českých sdělovacích prostředcích, aniž si správnost názoru prvního podezřelého nechali od nějakého odborníka ověřit. Samozřejmě, že to asi nebylo jen tak za pozdrav Pánbůh, taková velkorysost. Rok utekl a Andritz byl venku ze záruční doby. A ted´ jak se zachoval český stát, ten v tom měl 12 miliard korun, to je výše úvěru, který dala česká státní banka tureckému investorovi na to, aby si za tento úvěr koupil služby českých firem. Tak prosím stát taktéž čekal rok, než prošla záruční doba firmy Andritz, a 12 dní poté, co se tak stalo, tak vyhlásil soutěž na hledání experta, který nakonec řekne, v čem ten problém leží. Jak se dalo očekávat, ten expert řekl, že ten argument Andritze je od začátku nesmysl, a že ten hlavní důvod je špatný návrh projektu kotle. Jenže samozřejmě Andritz už se mohl smát. Tedy nemohl se smát úplně, protože stále existuje ještě možnost ho žalovat k mezinárodní arbitráži za podvod. Ale už je to tři roky, co tento stát ví, kdo je na vině za tento zmařený projekt elektrárny a neučinil vůbec nic, aby Andritze popohnal k zodpovědnosti, není toto skandální? Zde je článek, kde vyšlo na povrch na základě této expertní zprávy, že vše kolem argumentu Andritze je lež. https://archiv.ihned.cz/c1-65962180-turecky-prusvih-za-miliardy Kdybych neměl v rukou dost svých dopisů, které jsem psal na vedení Vítkovic i na státní orgány, aby si ještě v době platnosti záruční doby Andritze nechali ověřit, co je důvodem pro lepení se popílku na stěny kotle, a mohu říci, že jsem dostatečně varoval na všechny strany, že argument Andritze je lež, ale všechny strany tvrdošíně odolávali zvědět v době záruk Andritze, co je toho důvodem. Ještě pro doplnění, to vím zase od tureckého investora, který mi přiznal, že když za Nečasovy vlády si přišel požádat o úvěr do české státní banky, tak mu tam řekli o několikamilionový úplatek a tím začala tato kalvárie. Česká státní banka schválila úvěr na projekt, na který nechtěla půjčit ani čínská státní banka, protože se jí zdál příliš rizikový. Takže když si ted´dáte dohromady všechny politické stany, které nechtějí, aby se v tomto projektu hrabala policie, tak vám to odpoví na otázku, proč nemáte šanci na tom abyste donutil policii k tomu, aby se začala ptát těch odpovědných na to, proč, když byli varování, proč nechali firmu Andritz vyjít ze záruky za svůj produkt.
Jiří Volný st.

Přečetl jsem si ten článek "Když kotel netáhne" a napadá mne, jako téměř laika, několik otázek. Jak došlo k špatné specifikaci uhlí ve smlouvě, která byla asi příčinou, že Rakušané mohli případný soudní spor vyhrát? Probíhala přejímka a zkouška kotle u výrobce? Nedalo se společnými silami problém technickými a technologickými úpravami vyřešit? Mám na mysli nějaké ofukovače nebo přidávání koksu do vsádky. A co výměna kotlů a užití těch použitých někde jinde

Pokud o problému loni jednal A.Babiš s tureckým premiérem a bylo nám nabídnuto, celkem šikovně, pochopitelně za regulovanou cenu elektřiny, provozování elektrárny, tak se nedivím že se vyšetřovatelům nechtělo do mezinárodního sporu vstupovat. Mají výmluvu, že míč je na politické straně.{#emotions_dlg.sealed}

opatovice328
To je správná poznámka, jenže v době, kdy to opravdu bylo akutní tento případ řešit, tak Sobotka spustil tu proti Babišovskou akci, jistě si všichni pamatujete. Takže Babišova polehčující okolnost je, že v té době on byl ta kulhavá kachna díky Sobotkovi. Po Babišovi pokračoval od 25.5.2017 Pilný, ten také něco mohl řešit, ale on o té věci nemohl mít povědomí. At´ to beru z jakékoliv strany, největší část viny padá na Sobotkou vládu. Já znovu připomenu, jak hodlala Sobotkova vláda v té době naložit s lithiem. Kolem této elektrárny vyšlo spousta článků, stačí dát do vyhledávače elektrárna Adularya. Jen mě překvapuje, že se toho nechytil žádný investigativní novinář, těch 12 miliard, to už přece stojí za pár článků. Válčím dále a čekám, co mi odpoví Bradáčová. Ono je to ještě o trošku složitější, poněvadž je do toho zamontovaná i Nečasova vláda, kdy Nečasova vláda s Kalouskem na tento projekt poskytla celkem nepochopitelně úvěr těch 12 miliard, který dnes nikdo nesplácí a splácet nebude. Poslední článek, který o tomto vyšel, je prosím tento: https://archiv.ihned.cz/c1-66818070-elektrarnu-adularya-nikdo-nechtel-cesko-zkusi-prodat-alespon-pohledavku-ale-prodela-miliardy Tady už se citlivě říká, že to bude stát hóóódně peněz českého daňového poplatníka. Zakouším na vlastní kůži, že když je politický zájem něco nevyšetřovat a dohodne se vyšetřovatel s dozorujícím státním zástupcem, a oni se snadno dohodnou, tak s tím nic nenaděláte. Pak pochopíte, proč byla taková válka o to místo ministra vnitra. Nechci ještě předbíhat, má to v ruku Bradáčová.
Jiří Volný st.

Vážený pane Kelnare, děkuji za závažné informace a Vaši snahu o nápravu škod a potrestání viníků. Je smutné, že média se do nekonečna zabývají 50miliony na Čapí hnízdo, které Agrofert nakonec vrátil a 12miliard mají na háku. Ostatně ministrem financí v té době byl Andrej Babiš, takže by to mělo jít i za ním.

opatovice328
Já nikomu nechci kazit iluze o současné ČSSD (já jsem za doby pana Paroubka patřil k jejich voličům), ale rád bych se odvolal na článek, který jsem tu nedávno publikoval o turecké elektrárně Adularya, která bude stát české daňové poplatníky 12 miliard korun. Velkou vinu za to, že tyto ohromné škody spadnou neprávem na českého daňového poplatníka, nese Sobotkova vláda, protože právě v roce 2016 a 2017 bylo potřeba věc řešit ve prospěch českého daňového poplatníka a ta věc se péči Sobotkovy vlády vyřešila tak, že škody za tento zmařený projekt spadnou kupodivu na nás, místo toho, aby je nesl ten, kdo tuto škodu způsobil, a to je rakouská firma Andritz. Poněvadž jsem na tomto projektu strávil asi 7 let a vím o něm téměř vše, a mám důvodné podezření, že tu docházelo k bezmeznému kapřímu businessu, podal jsem v této souvislosti trestní oznámení. Popsal jsem případ možná na 300 stranách, abych vychytal všechna podezřelá rozhodnutí, která tu byla učiněna, a to, jak na úrovni dodavatelské, tak i na úrovní státní. Za ty téměř dva roky od doby, co jsem trestní oznámení podal, mě ani jednou policie nezavolala, aby ode mne chtěla nějaké vysvětlení, nebo doplnění, zkrátka mě vůbec nekontaktoval, moje trestní oznámení se na policii jednoduše nevyšetřovalo, a to i přesto, že jsem si stěžoval na dozorujícího státního zástupce a poté i na policejního prezidenta. Zhruba před třemi měsíci jsem dostal dopis od policie, že případ odložila. Mám podezření, že právě Hamáček může být ústřední osobou tohoto odložení, aby se zkrátka nevyšetřovalo to, proč nakonec péčí Sobotkovy vlády má platit český daňový poplatník škodu, kterou způsobila rakouská firma Andritz. Pokud se někdo chce dozvědět více o tomto skandálním případu, tak vyšel poslední článek zde: https://www.tydenikhrot.cz/clanek/kdyz-kotel-netahne Podal jsem odvolání proti tomuto odložení případu na dozorujícího státního zástupce, nebylo mi to nic platné, napsal jsem tedy dopis přímo na Bradáčovu a čekám, co se s případem uděje. Asi chápete, že si nemohu stěžovat na ministryni spravedlnosti, poněvadž víme, odkud ona pošla. Omluvám se, musel jsem to tu napsat, abych rozehnal iluze o práci české policie pod vedením „červeného svetru“, zkrátka, kryjí se lumpárny nadělané za Sobotkovy vlády.
Jiří Volný st.

Především provokativní titulek a úvaha, které mají zvýšit odbyt!{#emotions_dlg.sealed}

Jiří Volný st.

Mimochodem Jaroslav Foldyna dostal na kandidátce SPD 20,99% a pomohl k zisku 8,94% v Ústeckém kraji. Červený svetr Jana Hamáčka k výsledku, který je ve srovnání s Euro-volbami podstatně lepší, rozhodně přispěl. Téměř všichni se shodnou, že se ČSSD do příští Poslanecké sněmovny velmi pravděpodobně dostane. Předseda musí opatrně bruslit mezi sluníčkářským a tradičním křídlem strany, aby se mu pytel blech ještě před volbami nerozsypal.

Doufám, že se propříště vystříhá vyhrožování, že nás sleduje. Ostatně orgány EU se dívají na půlroční uchovávání dat o hovorech s odpovídajícími telefonními čísly nebo IP adresách, po kterých brouzdáme, odmítavě. Náš Ústavní soud tak miluje své občany, že takovou nehoráznost umožnil. To bude sranda pozorovat, jak se takové klubko rozplete!{#emotions_dlg.sealed}

opatovice328
Jen můj osobní pocit, na mě působí Hamáček stejně negativně, jako působil Sobotka. Foldyna byl zlikvidován již za Hamáčka a Foldyna byl poslední člověk v ČSSD, který za něco stál. Podle mě je Hamáček Sobotkovec jako poleno, možná, že nemá tak rozsáhlé mafiánské pozadí, ale on ze Sobotkova stínu vystoupit nemůže.