Spojí se Soukup a Okamura?

soukup okamura
18.1.2019 13:44
Ten, kdo alespoň povrchně a zdálky sledoval různé diskuse v TV Barrandov v posledním roce, nemohl si nevšimnout, že J. Soukup preferuje ve svých „diskusních“ pořadech politiky SPD a hnutí ANO. Možná také proto, že politici stran české pravice se k němu příliš nehrnuli.

Ale v každém případě výsledek, aniž bych to měl nějak exaktně propočteno, je nejspíš takový. Kromě toho, rétorika J. Soukupa v jeho pořadech, dikce rádoby silného muže s vášnivou gestikulací a s poněkud neurotickou mimikou v obličeji a zejména výběr témat, byly zaměřeny na voliče SPD nebo na zdivočelé voliče levice. Prostě rétorika, že všichni politici jsou lumpové a kradou, není sice originální, ale A. Babiš ji pochopitelně jako předseda vlády pomaličku pozapomíná a SPD zřetelně ztrácí dech a to je příležitost pro nového Proroka. Soukup se pochopitelně ke svému nemalému majetku dopracoval zcela jako skaut...

Tomio Okamura je nicméně zdatný populista a politik a vůbec nepochybuji o tom, že pokud se mu povedlo se dvakrát dostat do sněmovny s vysloveně populistickým programem, může se mu to povést potřetí i s trochu jiným populistickým programem. T. Okamura má skvělý čich na nálady ulice, řekněme si otevřeně, že těch nejfrustrovanějších a nejstresovanějších vrstev české společnosti.

J. Soukup používá ve své televizi jako konferencier vlastně okamurovskou metodu práce bez Okamury. Neumím si tak úplně představit, kdo bude těch dvacet nešťastníků, kteří by snad společně se Soukupem kandidovali do Evropského parlamentu. Nevím, nevím.

Zdálo by se mi proto docela logické, pokud by oba borci, tedy T. Okamura a J. Soukup – při volbách do Evropského parlamentu - spojili své síly. Okamura má jakés takés politické pokrytí jednotlivých regionů, Soukup má peníze a může si zajistit publicitu v rámci svého, byť pomenšího, ale mediálního impéria. Způsobem komunikace obou politiků, tedy toho zkušeného i toho začínajícího, je bulvár. V případě Soukupa je to zlý a lživý ultrabulvár.

Hnutí Tomia Okamury v posledních měsících, alespoň podle většiny průzkumů, ochabují volební preference. Naopak Soukup představuje, de facto, nový subjekt a já osobně si takovou spolupráci SPD, Okamury se Soukupem umím docela dobře představit. Je otázka, jestli se ti dva mohou dohodnout, ale já si umím představit, že se dohodnou.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.