Sprosťáctví protikandidátů Zemana

Jiri-Paroubek-1403-05
2.12.2017 17:18
Vstupem M. Topolánka do volebního boje před prezidentskými volbami došlo k přitvrzení kampaně. Dva zatím nepříliš viditelní prezidentští kandidáti Horáček a Drahoš, kteří spolu vlastně ani příliš nebojovali o postup do druhého kola, kde by se mohli utkat o prezidentství s M. Zemanem, jako kdyby chytili druhý dech.

Pochopili, že jejich hlasy se budou dále štěpit ve prospěch M. Topolánka, tedy alespoň zčásti. A oba dva samozřejmě dobře chápou, že jejich hlavním soupeřem je M. Zeman.

A tak zatím přeslušný kandidát, vážený profesor a bývalý šéf Akademie věd, Jiří Drahoš, přišel s tím, že českou prezidentskou kampaň ovlivňují zpravodajské služby cizích zemí. Pan Drahoš pro to sice nepředložil žádné důkazy, ale ostří útoku samozřejmě směřovalo proti Rusku a Číně, tedy proti těm, kteří by snad měli mít zájem na zvolení M. Zemana prezidentem.

Je to krásný příklad toho, jak chce člověk z nejvyšší intelektuální vrstvy české společnosti naprosto plánovitě zneužít předsudky úzké, rádoby elitní části české společnosti, která sama sebe považuje za osvícenou a tolerantní.

Samozřejmě, že české zpravodajské služby celou informaci popřely, ale příště by BIS ve své nedávno zveřejněné zprávě plné fikcí měla vystupovat opatrněji, pokud hovoří o údajných čínských agentech v českém prostředí. Proč by měla mít zrovna Čína zájem na tom, co se děje v malé středoevropské zemi daleko od ní?

Druhý výtečník, Horáček, přišel na to, že prezident Zeman vlastně vypadá nemocně. Osobně si nedovedu představit pana Horáčka, při veškeré úctě k němu, jak zvládá například náročnou pětidenní státní návštěvu v Rusku, tak jako to před pár dny zvládl M. Zeman.

Chtěl bych připomenout epizodu z jedné z volebních kampaní v USA, kdy političtí soupeři F. D. Roosevelta přišli s tím, že znovu kandidující prezident nebude schopen dokončit další prezidentský mandát. A tak se F. D. Roosevelt vydal v silném dešti do ulic New Yorku, aby na kost promočený lidem ukázal, že fyzicky zdaleka není na dně.

M. Zeman sice nevypadá, že by se zrovna mohl zítra pustit do maratonu, ale duševně je zcela svěží a myslím, že pana Horáčka strčí do kapsy, kdy si vzpomene.

Řekl bych, že prezidentští kandidáti, a zejména ti, kteří se obracejí na tzv. „lepší lidi“ české společnosti, by se neměli snižovat ke sprostotám a podpásovým úderům. Koneckonců takové jednání i u lidí, jako jsem já, kteří byli k M. Zemanovi vždy velmi kritičtí, spíše zvyšuje sympatie k prezidentovi.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

antoninsebek

Sledoval jsem vystoupení 8 kandidátů na TV. Znovu opakuji variantu, že by to MZ mohl vyhrát už v prvním kole. Jenom bych dodal, že o zdraví pana Miloše Zemana se "zajímal" také "pan Drahoušek" alias Drahoš. Souhlasím s autorem článku, že MZ by nemohl být vybrán do chodeckého závodu Praha - Poděbrady. Ale jinak dobrý. Pochopitelně, že držím pěsti, aby se můj favorit vyvaroval některých ostrých bonmotů, nespisovných slov či něčeho podobného, však víte. 

Dona

Heslá : Demokracie je ohrozená.

           To nie je demokratické.

           V záujme demokracie je...

           To je extémizmus, nacionalizmus, krajná ľavica, krajná pravica

           Rusko ohrozuje

           Rusko je najväčší nepriateľ

           Rusko narušuje

           Rusko rozoštváva

           Rusko ovplyvňuje

           ......je proruský, ..... je putinovec....             a atď.

Kto nepoužíva tieto moderné heslá, nie je " in "  - a je nepriateľ demokracie, a je putinovec, a je proruský, a je špión....... Každý deň ich počuť v TV, v rozhlase, píšu v novinách. Počuť ich už tak dlho, že sa tieto heslá stali " chlebom " národov, že prenikli pod kožu každému, kto nemá " hrošiu " kožu proti demagógii. 

Heslá, slogany, frázy sú najúčinnejšia zbraň v informačnej vojne. Pretože mnohí si nedokážu viac zapamätať. Prišla na to psychológia a marketing to dokonale využíva - aj v prípade volieb.