Totalita bude bita…

orwell
29.4.2022 07:34
…tak znělo kdysi heslo jedné protikomunistické strany před únorem 1948.

Po ruské invazi na Ukrajinu jsme se dostali do situace, že jakási instituce jménem CZ.NIC, po konzultacích s rozvědkou a samozřejmě krytá vládou, rozhodla o zastavení celé řady tzv. proruských webů. Nevím, že by se podařilo alespoň u jednoho z těchto webů prokázat, že jsou financovány z ruských peněz. Ale takovými drobnostmi se vláda, které nedělají problémy útoky na svobodu slova a porušování Ústavy, prostě nezabývá.

A ve svém cenzorství vláda pokračuje až do těchto chvil. Trojice webů První zprávy, Protiproud a Pravá prostor si proto najala advokáta a žaluje stát a sdružení CZ.NIC pro utrpenou újmu morální i finanční. Ředitel sdružení CZ.NIC se odvolává naprosto trapně na „článek 17 našich pravidel, který říká, že můžeme domény znefunkčnit v případě, že je ohrožena počítačová bezpečnost země“. Tohle jeho vyjádření má několik háčků ba přímo bych řekl  háků. Tím prvním hákem je, že pravidla jakéhosi obskurního sdružení nemohou být nad ustanovením Ústavy, která garantuje svobodu slova. Druhý hák je ten, že žádná počítačová bezpečnost naší země ruským útokem na Ukrajinu ohrožena nebyla. Třetí hák je takový maličký, ale velmi podstatný. Pánové z vlády, kteří použili jako páku proti části svobodných médií sdružení CZ.NIC, nemají zájem o politickou pluralitu, o pluralitu názorů. Vždyť na válku na Ukrajině mohou být různé názory.

Přes válkychtivost současné vlády jsem si nevšiml, že bychom byli součástí jedné z válečných stran. Prostě s nikým neválčíme. Tedy my, Česká republika. Bohužel, pánové z vlády si zřejmě myslí něco jiného a chovají se podle toho. To není ani moudré, ani praktické.

Držím palce třem svobodným serverům, které se ozvaly proti útlaku ze strany vlády. Věřím, že ne všichni soudci jsou na úrovni „třídního pojetí“ Rychetského výkladu práva.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

cernik

Souhlasím.
Ale i dodám, že kdyby to četl V. Havel, pak patrně se zásahem proti webům souhlasil,
vždyť přece:
Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí!


Ehmm, ihmm, že ...

 

Oldasek

Ano,vše je přesně vylíčeno. Jenže když je vláda ve vleku zájmů našeho největšího spojence, udělá cokoliv,aby se zavděčila.