Zbytečná hysterie kolem Mynáře

obrazek
25.9.2015 15:24
Kdybych byl na místě prezidenta Zemana, dlouhé měsíce by již V. Mynář nebyl hradním kancléřem. Je ovšem také otázka, zda bych jej vůbec do takové funkce instaloval. Nicméně hysterie, která zavládla kolem jeho setrvání či odchodu, jehož se dožaduje významná část médií, a nejvíce média babišovská, je zábavná.

V. Mynář teď zcela nepochybně využije svého práva odvolat se k Nejvyššímu bvezpečnostnmu úřadu (NBÚ) a pokud se stane, že NBÚ jeho odvolání nevyhoví, bude V. Mynář postupovat vcelku standardní právní, tedy soudní cestou.

A proč nebýt hysterický? Pokud babišovská a s nimi spřátelená média nebyla hysterická v případě místopředsedy vlády a ministra financí Babiše, který nastoupil do jedné z nejvyšších ústavní funkcí v zemi bez lustračního osvědčení. A až dodatečně si celou věc jaksi ušmudlaně řešil u slovenského soudu, proč tedy nedat Mynářovi stejnou příležitost, jakou dostal Babiš? Ostatně kauza údajného Babišova agentství není na Slovensku ještě uzavřena.

Vraťme se také k tomu, co v případě A. Babiše říkal M. Zeman. M. Zeman vždy vidí, na rozdíl od jiných politických hráčů, na několik tahů dopředu. Při nástupu Sobotkovy vlády „udělil“ Zeman Babišovi výjimku z povinnosti odevzdat čisté lustrační osvědčení. Nepochybně už sám tušil, že podobný problém s prověrkou NBÚ může nastat i jeho nejbližšímu spolupracovníkovi, kterému je, pokud jde o financování a vedení prezidentské volební kampaně, za leccos vděčný.

Myslím, že by zejména babišovský a s ním spřátelený tisk měly zmírnit své vášně a chovat se konzistentně. Pokud daly dispens svému šéfovi, musí dát teď dispens Zemanovu kancléři…

A já budu dál konzistentně říkat, že ani jeden, ani druhý, tedy ani Babiš, ani Mynář, neměli do své funkce přijít, a že v žádné zemi západní Evropy či v USA by se to ani nemohlo stát.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

Zdravím pane Štingle. Váš příspěvek mohu klidně podepsat.

Vladimír Štingl

Kdo by podle Vás, J. Paroubku, měl do "funkce" přijít??? Dienstbier? Asi ano, s Vašimi společnými 15.000 migranty... U Vašeho "antixenofobního" blábolu jste nechal vymazat komentáře a Vaše zavilá nenávist vůči všemu co je v rozporu s egem Vaší "eminence" jste se "dokonale podepsal"........ Tím jste svůj "obrázek" jen potvrdil a jsem v šoku, že jsem mohl důvěřovat 20 let politickému hochštaplerovi. Takže, dále služte svým pánům, ale Vy se sociálními a lidskými potřebami v zájmu řadových občanů této země nemáte absolutně nic společného. A můžete opět MAZAT.......