Budou platit nové Norimberské zákony? Pro "putinovce" ...

Jiri-Paroubek-1403-05
10.3.2022 13:26
Chtělo by to asi napsat represivní Norimberské zákony proti putinovcům, alespoň podle chování některých.

Je ale otázka, jestli se vlastně v každém případě, kdy budou represálie vůči určitým osobám uplatněny, jedná o skutečné a bezvýhradné stoupence V. Putina. 

Pro vysvětlení těm méně znalým historie, Norimberské zákony řešily otázku represí proti židovské části německého obyvatelstva, jež vyústily v holocaust.

Cestou do práce jsem v autě v rádiu jako jednu z hlavních zpráv vyslechl informaci, že olomoucká univerzita zrušila pronájem sálu pro koncert Jaromíra Nohavici. A v rozhlase toto vítězoslavné oznámení bylo doprovázeno zdůvodněním, že Nohavica je nositelem jakési medaile, kterou dostal před pár lety od V. Putina. Naši putinožrouti by rádi, aby Jaromír Nohavica tuto medaili V. Putinovi vrátil, samozřejmě podle možnosti s odpovídajícím negativním komentářem. A J. Nohavica se k tomu nemá. Proto nastupují represálie hodné Norimberských zákonů.

Nevím, jestli vrcholem těchto akcí proti domnělým putinovcům má být nějaký náhlý soud nad nimi anebo odvedení bez soudu rovnou na „popravu“.

V rozhlasových zprávách ještě dodali, že podobné problémy jako v mém rodném městě Olomouci může mít Nohavica také se svým koncertem v Ostravě. Jinak řečeno, toto byla veřejná pobídka organizátorům koncertu Nohavici v Ostravě, aby se podělali do své čepice a dali si jí na hlavu. Jinak řečeno, aby se koncert J. Nohavici nekonal podle možnosti ani tam.

Stejnou persekuci v evropském měřítku zažívá umělkyně mezinárodně uznávaná, vážená a brilantní – Anna Netrebko. I ona je prý putinovka anebo alespoň známá svými přátelskými vztahy s ruským prezidentem. A to má být důvod „zaracha“ jejích koncertů anebo její účasti v hudebním životě v celosvětovém měřítku. Předpokládám, že jsou i rozumné země, kde „Norimberské zákony pro umělce“ nebudou platit. Prostě Netrebko nebude cestovat po západní Evropě, Spojených státech a Kanadě, alespoň nějakou dobu a bude cestovat po zbylé části světa. Její promotéři ji jistě zajistí angažmá v Číně, v Indii, ale třeba také v Egyptě a v operách v jiných zemích. A já si Netrebko budu pouštět dál ze svých nahrávek. Ty mi snad nikdo z mého mobilu nevymaže.

Myslím, že bychom se měli vrátit ke zdravému rozumu a lidé, kteří jsou obdařeni rozumem nebo alespoň jeho zbytky, by se měli proti takovým praktikám ohradit.

 

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Standa

Něco se děje v USA a Velké Británii (GB) - v zákulisí se horečně jedná ! GB nejdříve poslala Brity do války na Ukrajině a teď je stahuje ! V Tv Fox Business bylo otevřeno Overtonovo okno o neutralitě Ukrajiny a loutce Zelenském !  K možnému vývoji rusko-ukrajinského konfliktu se v americké zpravodajské stanici Fox Business vyjádřil americký plukovník ve výslužbě Douglas Macgregor.   V současnosti jsou podle veterána z ruského pohledu nevyhnutelné kroky v podobě vyhlazení ukrajinských sil. Zdůraznil, že ukrajinský prezident v naději, že mu USA přispěchají na pomoc, odkládá konec válečného konfliktu. „Myslím, že Rusové nyní jen obkličují ukrajinské síly a vyhlazují je. Je to nevyhnutelné. A pan Zelenskyj, myslím, odkládá nevyhnutelné v naději, že ho zachráníme. A my nepřijdeme. Prezident Biden to dal velmi jasně najevo,“ zdůraznil. Je toho více, ale malý dotaz -  jestli někdo ví - dejte odkaz pokud objevite srážku 150 000-ové armády Ukrajiny s armádou RF ? Je to podivné, ale zatím nikdo a nikde neprezentoval srážku těchto dvou vojenských uskupení ! - Pokud na něco velkého narazíte , dejte odkaz !  Předpokládám však, že nic takové prostě neexistuje a to je velmi podivné !!!