Čeká nás slovenský scénář…

Jiri-Paroubek-1403-05
14.11.2018 18:51
Tak jako letos na jaře na Slovensku, můžeme i u nás čekat vyvolání vládní krize a její eskalaci prostřednictvím masových shromáždění, které budou probíhat ve velkých českých městech.

Na Slovensku, po vraždě novináře Kuciaka, kde dnes vidíme, že se jednalo o vraždu s kriminálním pozadím, došlo k velkému rozjitření části občanské veřejnosti, která je vlastně celé desetiletí nespokojena s vládou (vlastně hegemonií) strany SMER a jde ji o to, změnit politické poměry v zemi. To se povedlo jen částečně a vláda vedená SMERem pokračovala již sice bez Roberta Fica dál.

V našich podmínkách, abych tak cynicky řekl, chybí ovšem nějaký vhodný mrtvý. Česká opozice může proto operovat pouze vyjádřeními Babiše ml., který se ze svého švýcarského bydliště vyjadřuje, de facto, ke kauze Čapí hnízdo. Přitom každému objektivnímu a nezávislému pozorovateli musí být jasné, že se jedná o svědectví osoby více nebo méně duševně nemocné. Samozřejmě, že protiargumentem může být, že to nebyla opozice, kdo Babišovy děti zapojil do hry o Čapí hnízdo. Je to pravda, ale jen do určité míry.

Využití duševně nemocné osoby k závažnému svědectví, což může vést až k pádu české vlády, je minimálně v rozporu s novinářskou etikou. Ale Slonková s Kubíkem žádnou etiku nemají. A nemá ji ani vedení TV Seznam, které celou tuto) šarádu umožnilo. Výsledkem bude vládní krize, ale jak se již vyjádřil Tomio Okamura, je připraven svým angažmá případně udržet u moci vládu hnutí ANO dál.

V tom případě je eventuální oběť sociální demokracie spočívající v odchodu z Babišovi vlády v celku zbytečná. Pokud bude Babiš zlobit, je opozice připravena k hlasování o nedůvěře vládě ve sněmovně (teď už může rovnou škrtnout 22 hlasů okamurovců) a využít také dění na ulicích velkých českých měst. Nepochybuji vůbec o tom, že takové demonstrace v souvislosti s výročím 17. listopadu 1989 nastanou. Proto toto načasování a spuštění kampaně proti A. Babišovi...

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

novotny

Tiskárny už prý chrlí červené karty a trenýrky na klopy.