Daniel Kroupa nehledí na fakta, jen skandalizuje…

hlas pána
25.1.2021 19:15
…a ČT24 mu mohutně přihrává.

Už několikrát v minulosti jsem chtěl reagovat svým článkem na naprosto tendenční výtvory Daniela Kroupy v jeho "odborných relacích“ na ČT24. Nikdy v poslední době jsem nezažil, že by se Kroupa v ČT 24 alespoň v malé míře snažil o objektivitu vůči vládě.

Nezabývá se vůbec fakty, ale naprosto povrchně - a ze svého hlediska - věci hodnotí, jak se jemu líbí. Ve chvíli,  kdy píši tento článek, tedy po 17 hodině (25. 1.) jsem ještě pln dojmů z několikaminutového vystoupení D. Kroupy na ČT24.

To, že se Kroupa nezabývá fakty, je něco, na co jsem si už zvykl. Univerzitní učitel by se ale měl zabývat fakty a ne svými dojmy. Anebo dělat raději školnika.

ČT24 se ovšem také "vyznamenala". Po celou dobu rozhovoru s Kroupou byla zabírána dvojstrana z dnešního Blesku, které vévodil nadpis „Noční mejdan s Paroubkem“ a několikrát byla zabrána společná fotografie mé osoby a Petra Bendy. Ta zřejmě měla evokovat dojem, že je to fotografie z oslavy, která se nekonala. Samozřejmě, že se jedná o společnou fotografii z nedávné či dávné minulosti.

Daniel Kroupa se dožadoval odstoupení Milana Hniličky ze všech funkcí, které tento muž zastává, aniž by se vůbec zabýval fakty. Pokud Hnilička zašel v sobotu za svým kamarádem nebo dobrým známým (nevím,   co je pravda) a poblahopřál mu k narozeninám, nevidím v tom žádné porušení režimu nouzového stavu. Ostatně něco podobného jsem udělal i já. Popřál jsem P.Bendovi a odešel jsem pracovat na jiné místo v hotelu, neboť se společností, která vlastní hotel Prince de Ligne v Teplicích,  mám dlouhodobou poradenskou smlouvu. 

Myslím, že odstoupení M. Hniličky z poslanecké funkce je poněkud silně neadekvátní za to, že se mihl v hotelu v Teplicích. Pokud jsem slyšel, měl v hotelu ještě dvě další pracovní jednání a poté odjel.

Co mě ovšem nadzvedlo, to byla návodná otázka moderátorky ČT, připravená pečlivým editorem, když se ptala, co spojuje lidi, jako je Milan Hnilička, Jiří Šlégr a bývalý premiér Jiří Paroubek. Daniel Kroupa se na mou adresu vyjádřil, že když jsem byl předsedou vlády, tak kvetlo "mafiánstvi a korupce". 

To si Kroupa jen spletl vlády. Ať uvede jediný případ takového mého chování. Jediný! Pokud ho neuvede, tak budu  tvrdit, že je sprostý lhář a předám celou záležitost svému právníkovi. 

Byl to Kroupa, jehož Občanská demokratická aliance, jejímž byl tuším místopředsedou, se proslavila korupčními skandály a to v takové míře, že se po seriálu korupčních a dalších kauz zcela rozpadla na prvočinitele.  A nechtěly s ní spolupracovat ani strany, které s ní původně vytvořily tzv. Čtyřkoalici. ODA byla také těžce zadlužena, a to v řádech několika desítek milionů korun a  zcela ztratila věrohodnost.

Pokud se dnes Daniel Kroupa staví do role jakéhosi arbitra a morálního svědomí národa, tak jen jasně říkám, že na to nemá žádné právo. Mlčel, když měl mluvit a teď by měl mlčet a sprostě lže.

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

cernik

Panu Kroupouvi jsem několikrát psal na Twitteru.
1x odpověděl, že pokud něco dělá, tak to dělá přece dobře.
Nejsem kamarád s p. Bendou, nicméně prioritou je dnes toto:
https://tn.nova.cz/clanek/az-ctvrtina-cechu-bojuje-podle-pruzkumu-s-chudobou-anketa.html