Generál Pavel na turné - kdo to platí?

16.7.2020 11:34
Bývalý náčelník generálního štábu a armádní generál ve výslužbě Pavel, se stal odborníkem na koronavirus.

Prezidentské volby máme cobydup, sice ne za týden, ale za dva a půl roku, a tak je potřeba představit kandidáta a budovat jeho image. Generál Pavel se zatím představuje veřejnosti jako profesionální voják, jako člověk, který podporuje prakticky jakákoliv ostrá opatření NATO a růst výdajů na zbrojení v co nejkratší době na obří částku rovnající se 2% HDP republiky (což je hodně přes 100 miliard ročně). Je tedy celkem jasné, čí zájmy má pan generál reprezentovat.

Nevím ale, jestli je zrovna v zájmu běžného občana České republiky, aby se dávaly na zbrojení takto nesmyslné částky, a to namísto toho, aby tyto finance šly především do zdravotnictví, školství, na penze důchodců, na rozvoj sociální péče,  ale třeba také na výstavbu a modernizaci silniční a železniční sítě  atd. Nepochybuji ale o tom, že americké zbrojovky budou s osobou pana generála spokojeny. Do budoucna tak uvítáme ve výzbroji naší armády ještě více vojenského šrotu, jakým jsou americké vrtulníky, které za ohromnou sumu (přes 12 miliard) nakoupujeme. Tedy, pokud by se pan general stal, z božího odpuštění snad, prezidentem.

Teď zrovna se pan generál stal odborníkem na koronavirus. Začíná prý se svým poradním týmem objíždět republiku a diskutovat o koronaviru a opatřeních proti jeho šíření se zdravotníky i zástupci soukromého a veřejného sektoru. Když se dívám na jeho poradní tým, nevidím, že by někdo z lidí, kteří se k němu hlásí, byl odborníkem na tuto oblast. Zkrátka žádného Prymulu tam nevidím… Prý se ale jedná o průřezovou iniciativu, se kterou nikdo jiný nepřišel. A pan generál říká: „Nechci z toho vytloukat žádný kapitál“. Myslí nepochybně kapitál politický. No, ale přesně to se přece snaží dělat. Zkrátka a dobře, berme na vědomí, že dva a půl roku před volbou nového prezidenta nastupuje do předvolebního boje silný exponent mezinárodního vojensko-průmyslového komplexu Pavel. Silný a perspektivně dobře finančně zajištěný.

Bylo by dobré vědět, z čeho je turné pana generála aktuálně placeno a z čeho jsou placeni jeho poradci - například bývalý velvyslanec a známý sinožrout a rusožrout Kolář. A někteří další.

Mám v této souvislosti ještě jednu otázku, a to, zda se peníze při tomto a dalších turné páně generálových budou započítávat do výdajů prezidentské kampaně či nikoliv. Bylo by fér je započítávat.

Jiří Paroubek

 

 

Foto: Petr Pavel (Dnešního generála v.v. zřejmě čekala dobrá vojenská kariéra i v socialistickém Československu. Již v roce 1983 podal přihlášku do KSČ a v roce 1988 začal studovat  obor vojenské zpravodajství, k čemuž měl ostatně rodinné předpoklady. Na „špionské“ škole se  připravoval na seskoky v týlu nepřítele … NATO. Komické je, že nakonec se v nových poměrech – navzdory své minulosti – stal předsedou  vojenského výboru NATO.

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

novotny

Zřejmě snaha o přechod k silně pravicovému státu pomocí vojenské diktatury (vojenskou juntou) řízené přísným generálem s komunistickým pozadím. Snad u nás k takovému kočkopsovitému systému nikdy nedojde...

Jaromír Petřík

Zajímavé je, jak největšími příznivci generála Petra Pavla jsou ti největší komunistobijci a rusofobové v čele s Milionem chvilek a celou Pražskou kavárnou. Zajímavé, že jim nevadí bývalí karierističtí komunisté a navíc ještě de facto "vojenský zběh", kdy nejdříve "bojoval" proti NATO a později "zběhl" do NATO a ještě k tomu do vysoké veliteské funkce.

Takový Zdeněk Ondráček je proti generálovi Petru Pavlovi morální hvězdou!