Jiří Paroubek: Rusožrouti ve sněmovně ostrouhali

rusofobia
25.10.2018 14:06
Česká pravice včetně Pirátů je bezpříkladně rusožroutská. Rozčílila jí, a stejně tak mnohé putinožroutské komentátory, cesta předsedy sněmovny Vondráčka do Ruska. Vondráček se v Moskvě setkal s předsedy horní i dolní komory ruského parlamentu a to jsou prý osoby na sankčním seznamu těch ruských politiků, kteří přispěli k anexi Krymu v roce 2014.

A Vondráček prý toto nerespektuje. Česká pravice se snaží vykreslit situaci tak, jako by Rusko bylo zcela v mezinárodní izolaci (a zcela pomíjí výsledky plebiscitu, v němž drtivá většina obyvatel Krymu rozhodla o připojení Krymu k Rusku; pomíjí zcela také to, že naprostá většina obyvatel poloostrova jsou Rusové) , ale tak tomu přece není. S Ruskem jsou v kontaktu i političtí představitelé jiných zemí. A dokonce navštěvují i Moskvu. Koneckonců v tomto týdnu byl v Moskvě také zahraničně politický poradce prezidenta Trumpa, což v americké administrativě není vůbec nevýznamná šajba. A dal by se předložit celý seznam západních politiků, kteří Moskvu od zpětného připojení Krymu k Rusku navštívili. Česká pravice, včetně Pirátů, bojuje minulé bitvy a nechce se zabývat perspektivou.

Pravdu měl Vondráček, když řekl, že by tito dobří lidé byli spokojeni jedině tehdy, když by v Moskvě vyhlásil Rusku válku. O tom, že se Vondráček při své návštěvě Moskvy setkal s českými podnikateli, kteří působí v Rusku, a podpořil je, česká média mnoho nenapsala. Je to škoda., bylo by to objektivní. V zemích s autoritativním vládcem jako je Rusko, je potřeba hospodářské vztahy tu a tam podpořit návštěvou vysokého ústavního činitele.

Prostě útoky na Vondráčka byly trapné a dlužno říci, že tento mladý představitel hnutí ANO zachoval jako předseda sněmovny klid i důstojnost a prošel nepříjemným jednáním sněmovny s přehledem.

 

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Děkuji za článek a ztotožňuji se také s dosavadními komentáři.

Lubodoc

Česká média,potažmo i někteří politici neustále vyvolávají nenávist k Rusku.Proč?Že připojili Rusové Krym nazpět k Rusku?Museli,Jinak by,pokud by se Ukrajina stala členem NATO,přišli by Rusové o Sevastopol.Nějak utichly snahy o připojení k EU,či NATO.když je Sevastopol spolu s námořní základnou pasé.Dnes Ukrajina nikoho nezajímá,jen někteří šmoci Krym neustále omílají.Rok 1968 znamenal zklamání,ale nepřinesl statisíce obětí  jako rok 1938.Ovšem,potomkům těch,kteří vyvražďovali a vypalovali celé vesnice,tak těm se jezdí někteří naši politici klanět do rajchu.A že jel pan Vondráček do Ruska,nebo náš prezident?Jezdí tam pohlaváři z celé Evropy,ale o tom se taktně mlčí.Ami vyvolal sankce vůči Rusku,ale sám s ním obchodní spolupráci zvýšil.Jen se takticky zbavil konkurence.

paysan

Rusofobie je mezi českými politickými a společenskými "elitami" hrozivá. Protiruské názory, tolik podporované médii, vládnou společenskému klimatu a přitom nic nebezpečnějšího z hlediska naší bezpečnosti neexistuje! Zvláště, když se začalo licitovat o konci smlouvy o raketách malého a středního doletu. Nechápu proč o přímém nebezpečí pro naši zemi a její obyvatele v případě takového kroku Poslanecká sněmovna nevede debaty. To si mám vážně myslet, že u mnoha z poslanců a politiků na to jejich IQ nestačí?