Jiří Paroubek: Rusožrouti ve sněmovně ostrouhali

rusofobia
25.10.2018 14:06
Česká pravice včetně Pirátů je bezpříkladně rusožroutská. Rozčílila jí, a stejně tak mnohé putinožroutské komentátory, cesta předsedy sněmovny Vondráčka do Ruska. Vondráček se v Moskvě setkal s předsedy horní i dolní komory ruského parlamentu a to jsou prý osoby na sankčním seznamu těch ruských politiků, kteří přispěli k anexi Krymu v roce 2014.

A Vondráček prý toto nerespektuje. Česká pravice se snaží vykreslit situaci tak, jako by Rusko bylo zcela v mezinárodní izolaci (a zcela pomíjí výsledky plebiscitu, v němž drtivá většina obyvatel Krymu rozhodla o připojení Krymu k Rusku; pomíjí zcela také to, že naprostá většina obyvatel poloostrova jsou Rusové) , ale tak tomu přece není. S Ruskem jsou v kontaktu i političtí představitelé jiných zemí. A dokonce navštěvují i Moskvu. Koneckonců v tomto týdnu byl v Moskvě také zahraničně politický poradce prezidenta Trumpa, což v americké administrativě není vůbec nevýznamná šajba. A dal by se předložit celý seznam západních politiků, kteří Moskvu od zpětného připojení Krymu k Rusku navštívili. Česká pravice, včetně Pirátů, bojuje minulé bitvy a nechce se zabývat perspektivou.

Pravdu měl Vondráček, když řekl, že by tito dobří lidé byli spokojeni jedině tehdy, když by v Moskvě vyhlásil Rusku válku. O tom, že se Vondráček při své návštěvě Moskvy setkal s českými podnikateli, kteří působí v Rusku, a podpořil je, česká média mnoho nenapsala. Je to škoda., bylo by to objektivní. V zemích s autoritativním vládcem jako je Rusko, je potřeba hospodářské vztahy tu a tam podpořit návštěvou vysokého ústavního činitele.

Prostě útoky na Vondráčka byly trapné a dlužno říci, že tento mladý představitel hnutí ANO zachoval jako předseda sněmovny klid i důstojnost a prošel nepříjemným jednáním sněmovny s přehledem.

 

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Děkuji za článek a ztotožňuji se také s dosavadními komentáři.

Jiří Volný st.

Ruku v ruce s aférou na Hrad nepozvaných poslanců, senátorů a rektorů, se pravice předvádí také v každé zámince na možný protiruský výpad. Mnozí významní členové ODS byli dlouholetými členy KSČ a milovali SSSR až za hrob. Připomeňme jména ministrů Dyby, Kočárníka, ale také skoropředsedy senátu Kubery, který "strádal" členstvím v KSČ celých dvanáct let. Údajně i otec premiéra Nečase byl nejen generálem, ale také šéfem vojenské kanceláře presidenta Husáka. Vem to čert, daleko závažnější je fakt, že nám jsou mnohé informace zatajovány. Na jedné straně je pitváno každé sprosté slovo, které pronese premiér Babiš v soukromí, na druhé straně jsou zamčeny na sto zámků jiné důležité informace.

Z nedostatku jiné příležitosti upozorním na závažnou informaci, kterou jsem si přečetl na Novinkách. Státní dluh jistě nelze brát na lehkou váhu. Naši EU přátelé, konkrétně Řecko, Itálie, Portugalsko a Belgie mají dluh vyšší než 100% ročního HDP. Další rekordmani, tedy Španělsko, Kypr a sladká Francie už dosáhli na hranici 97%. Nedokážu pochopit, že i při znalosti těchto čísel je někdo schopen horovat za přistoupení k Euru. Na místě je vzít nohy na ramena, tedy až po úspěšném referendu a utéct co nejdále od tohoto spolku dlužníků.

Lubodoc

Česká média,potažmo i někteří politici neustále vyvolávají nenávist k Rusku.Proč?Že připojili Rusové Krym nazpět k Rusku?Museli,Jinak by,pokud by se Ukrajina stala členem NATO,přišli by Rusové o Sevastopol.Nějak utichly snahy o připojení k EU,či NATO.když je Sevastopol spolu s námořní základnou pasé.Dnes Ukrajina nikoho nezajímá,jen někteří šmoci Krym neustále omílají.Rok 1968 znamenal zklamání,ale nepřinesl statisíce obětí  jako rok 1938.Ovšem,potomkům těch,kteří vyvražďovali a vypalovali celé vesnice,tak těm se jezdí někteří naši politici klanět do rajchu.A že jel pan Vondráček do Ruska,nebo náš prezident?Jezdí tam pohlaváři z celé Evropy,ale o tom se taktně mlčí.Ami vyvolal sankce vůči Rusku,ale sám s ním obchodní spolupráci zvýšil.Jen se takticky zbavil konkurence.

paysan

Rusofobie je mezi českými politickými a společenskými "elitami" hrozivá. Protiruské názory, tolik podporované médii, vládnou společenskému klimatu a přitom nic nebezpečnějšího z hlediska naší bezpečnosti neexistuje! Zvláště, když se začalo licitovat o konci smlouvy o raketách malého a středního doletu. Nechápu proč o přímém nebezpečí pro naši zemi a její obyvatele v případě takového kroku Poslanecká sněmovna nevede debaty. To si mám vážně myslet, že u mnoha z poslanců a politiků na to jejich IQ nestačí?