Kde jsou ti ruští a čínští špioni?

pepek vyskoč
29.11.2019 16:10
Výroční zpráva české kontrarozvědky, BIS, jako vždy velmi květnatě hovoří o pronikání ruských a čínských agentů. Ruští agenti mají podle BIS šířit dezinformace, což prý představovalo „nejzávažnější hrozbu pro ústavnost ČR… v roce 2018“. Čínští agenti zase mají penetrovat do společenských elit. Je to zkrátka velká legrace. Jak trefně poznamenalo čínské velvyslanectví v Praze, je to jako obvykle pouze tvrzení BIS, a to bez jakýchkoliv důkazů.

Řekněme si to otevřeně, je spíše otázkou, které cizí (spřátelené) moci slouží dnes česká kontrarozvědka. Nemám nic proti našim americkým spojencům, ale to, že slyší trávu růst a že zapojují své propagandistické fantazie a vize do boje o získání pozic amerických firem v obchodním boji ve světě dnes především s čínskými firmami, je čím dál zřejmější.

Některé americké firmy v podstatě technologicky zaostávají za svými čínskými konkurenty a americká exekutiva, s využitím nejrůznějších prostředků se jim snaží v tomto konkurenčním boji pomoci. A to často tím, že se snaží čínské firmy zcela diskvalifikovat, jako údajnou bezpečnostní hrozbu, pro ten který západní spojenecký stát. Technologické zaostávání Západu za Čínou v některých oblastech se ovšem neodstraní administrativními zákazy, či vytvářením protičínské hysterie, ba ani vyššími výdaji na zbrojení. Spíše než na zbrojení by peníze v často nesmyslné výši používané na nákup super drahých zbrojních systémů měly být využity na investice do vzdělávání, školství, výzkumu, vývoje, inovací, dopravní infrastruktury atd.. A to se týká celého Západu a pochopitelně v míře vrchovaté také České republiky.

Příští zpráva BIS, pokud bude znovu opakovat trapná klišé o ruských a čínských a možná i severokorejských či íránských špionech, může být rovnou přidána jako příloha do zvláštního vydáni Dikobrazu (pokud tedy tento časopis ještě vůbec vychází).

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Fagan

Napředující Čína nedá diktítorovi USA Trumfovi spát. A tak do boje o ČR zapojují i českou BIS, která se činí. Není proto divné, že BIS  všude v Praze vidí ruské či čínské špiony, bohužel těch amerických, či anglických a dalších si nevšímá. Zejména CIA má v ČR eldorádo. Zatím ani jednoho špiona z Ruska či Číny nechytili, ale dokonce holá lebka Fišer ze Senátu straší ruskou prepagandou. Dne 15.12. bude 8. výročí zločinné agrese USA do Iráku, při kterém byla zničena infrastruktura, byly způsobené nenahraditelné škody na památkách Iráku a hlavně to, že bylo zavražděno přes 1 milion nevinných lidí. Dodnes je Irák rozvrácený stát, který se z tohoto zločinu USA nikdy nevzpamatuje. A původci těchto zločinů běhají na svobodě. Ukazuje se, že CIA měla prsty, mimo ostatních zločinů i v potupném  zavraždění  manželů Čaučeskových. Kdy někdo vyhlásí USA sankce za tyto zločiny a popožene jejich půvdce před světový tribunál ?????