Naši občané se rádi pohybují ve virtuální realitě

virtual
24.2.2016 17:45
Podle průzkumů veřejného mínění prováděného ve všech 28 zemích EU agenturou Eurobarometer, jsou občané ČR jediní z občanů všech dalších zemí EU, kteří jsou nespokojeni s členstvím v EU.

Ani britští občané, kteří mají zanedlouho v referendu hlasovat o setrvání Velké Británie v EU, se tedy nedívají na věc tak skepticky jako čeští občané.

České politické scéně, s výjimkou zcela zprofanovaného Kalouska, chybí odvaha, se postavit za projekt, který je největším mírovým projektem v dějinách lidstva, díky němuž na území evropských států, které jsou členy unie, nedochází již desítky let k žádným konfliktům vážnějšího rázu, tím méně ozbrojeného charakteru. To je zlom v dějinách Evropy.

EU, nejprve její jádro s postupně nabalovanými členskými státy, dosáhla za dobu své existence významného zvýšení životní úrovně lidí. To, že je v EU byrokracie a že mnoho rozhodnutí Evropské komise a Evropského parlamentu provází technokratismus, je zřejmé.

Osobně však dávám přednost kvalifikovaným technokratickým řešením před nekvalifikovanými řešeními politických diletantů, která byla typická zejména pro předchozí vládu P. Nečase. A pár příkladů bychom jistě našli i v působení současné české vlády.

85 % českých občanů se také obává Islámského státu (IS). Bát se ve střední Evropě IS, to je jako bát se čarodějnice. Čarodějnice ani IS zřejmě nikdy nepřijdou.

Tím netvrdím, že IS není nebezpečný v Sýrii a v Iráku a že nestojí za atentáty v mnoha zemích. O to více je však potřeba uplatňovat kvalifikovanou a promyšlenou politiku v rozvojovém světě.

Země NATO v tomto roce vyházejí ze svých rozpočtů cca 1 bilion dolarů na zbrojení, na vojenské výdaje. Jsou to peníze vyhozené z okna. Kdyby šla alespoň desetina těchto peněz do investic na podporu projektů potřebných k záchraně životního prostředí v oblasti afrického Sahelu, kde se rozšiřuje poušť, kde mizí možnosti výdělku pro lidi, kde lidi situace nutí, aby se v budoucnu po statisících či milionech dali do pohybu do nové vlny stěhování národů, bylo by to lepší. Zájmem Západu je jistě to, aby tito lidé zůstali na místě, tam, kde žijí. Aby měli přijatelné životní podmínky, včetně životního prostředí, a zejména dostatek vody. Pokud toto nebude řešeno, bude stát Západ za pár let před mnohem větším problémem, než v současné době představuje destabilizace Sýrie a Iráku.

Jiří Paroubek

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

duchodce

Pan Štingl ve svém  příspěvku v podstatě potvrdil jediné, naši kolosální neschopnost.  Nedokážeme nic víc, než rozkrádat, tunelovat a stěhovat lidi na ulici.  Ano, z Bruselu přichází direkce (zajímavé, že výběrově některé sami sabotujem- viz. Základní listina práv a svobod, euro atd.!), ovšem konečná podoba přijatých zákonů, je čistě v naší dikci. Je to naše  vůle. Nikdo z Bruselu nám nenařídil , že podporu  obnovitelných zdrojů máme proměnit v megatunel tisíciletí. Nikdo z Bruselu nám nenařídil, že si máme odhlasovat nejbrutálnější exekuční řízení  na světě.  Nikdo z Bruselu nám nenařídil, že máme své domácí zemědělce krátit na dotacích ze svého domácího rozpočtu a tím podkopávat jejich konkurenceschopnost. Nikdo z Bruselu nám nenařídil, že nesmíme do dnešní doby přijmout zákon o soc. bydlení. Která směrnice z Bruselu zrušila soc. příplatek pro nízkopříjmové (pracující !) rodiny? Která směrnice prakticky zrušila dětské přídavky? A která u nás nastavila nejnižší dávku na "přežití" na 2200Kč/měs. a minimální mzdu pod úrovní chudoby? Takhle důkladně jsme si pod sebe na**ali sami. Z dosavadního našeho učinkování v "Evropě" je tedy více než zřejmé, že má-li se životní úroveň v Česku citelněji přiblížit západnímu standartu, zbyvá jediné -  sjednocování životní úrovně v rámci EU. A k panu Paroubkovi.  Nikdo není neomylný, ale pan Paroubek je pravděpodobně ten poslední v řadě, kterému by bylo možné něco vyčítat. 

paysan

Pane Paroubku, díky za reakci na mé komentáře. Nepřekvapím, když vám napiši, že v našich rozdílných názorech je mylný ten váš. Nikdy jsem netvrdil, že se svým významem můžeme rovnat Británii. Tomu Izraeli svojí velikostí a počtem obyvatel v porovnání s jeho sousedy však ano. Připomínat v této souvislosti palestinský problém není fér. Vy to víte. Ale dobrá. Vraťme se domů, do naší historie. Kdy byl český státní útvar podle vás na vrcholu? Jednoznačně za vlády posledních Přemyslovců. A čím se tito evropsky uznávaní vladaři tak vyznačovali: Tím, že během svého vládnutí mnohokrát měnili spojence a to vždy ve prospěch vlastní země! Osobně si myslím, že to byla, je a vždy by být měla alfa a omega působení politických vůdců - konat ve prospěch vlastní země. To také znamená odpustit si onu politickou korektnost, mít odvahu nesouhlasit, nežít v předklonu před mocnějšími. Naivní? Možná. Dnes ale platí, že lepší je být naivní, než s vlky výt! A to euro? Pane expředsedo vlády, jak dlouho ještě euro, jak ho znáte dnes, bude?

Vladimír Štingl

Pane Paroubku, "blahopřeji" k Vaší houževnatosti..... Nevěřil bych, že jste schopen ocenit názorové veletoče klauna, kterému je jedno, které housle bude jeho země "hrát"....., protože o tom to vůbec není. Ale ta Vaše demagogie a nehorázné tendenční bludy z hlediska prvního odstavce předcházejícího rozhořčeného komentáře je ukázkou, kterou bych přisoudil primitivovi a ne člověku, který v této zemi "odsloužil" část své pracovní a životní dráhy nejen v tomto "zkurveném kapitalistickém systému" (s dovolením replika názoru Jožo Ráže.....), ale i ve "zločinném" socialistickém režimu, řízeném "komunistickými zločinci".... Pokud vím tak budování "socialismu", ve Vašem případě,  probíhalo v Restauracích a jídelnách..... Mýlím se?

Jen bych připomenul, že základy VŠECH sociálních a lidskoprávních standardů a DOSAŽITELNÝCH, REÁLNÝCH, byly dány za režimu "komančů". Ta eurohujerská sebranka v této zemi ty základy a standardy úspěšně rozvrátila a pokračuje v tom za, též Vaší minulé účasti a přispění.   Vy jste v minulé i této éře byl relativně docela úspěšný.... a nejen to, dokonce i 20 let v tom novodobém zvráceném "systému", kdy nás před smrtí "zachránila velikost, solidarita, nezištnost EU, SSA, NATO a podobných "dobráčků"...... Neměl jste, náhodou, podíl na "podařeném" vstupu do EU za "skvělých" dotačních podmínek např. pro zemědělství...... Mýlím se? A protože je lidská bytost nepoučitelná, tak jsem pro vstup do EU hlasoval..... Aby nás EU, NATO a spol. zachránily též před III. světovou válkou..... Šílená debilita......

Největším problémem nebyli gauneři z ODS, ale celá politická žumpa, která se postupně a kontinuálně rozrůstala do totální rakoviny tohoto "demokratického, svobodného, zdegenerovaného" systému. A tou žumpou jste prošel i Vy a následky jsou zcela zřejmé - nabubřelost, sebeobdiv, velikášství, arogance na kterou jen tak někdo nemá, namachrovanost, atd.... Možná jste něčeho dosáhl, ale to vědí Vaši blízcí, k řadovým občanům to jaksi nedolehlo.... V době, kdy se pod kuratelou EU např. rozjížděly podařené zákony jako např. o exekucích, fotovoltaice, církevních restitucích atd. atd. - v rámci "sjednocení" právních norem v rámci EU (vydařená sviňárna), kdy jste mohl razantně vystoupit coby premiér vůči Sobotkovi a Bakalovi, tak se jaksi NEKONALO...... A dnes jste pravověrný. Bohužel již tenkrát to "tahalo" za oči, uši. Jako "geniality" s tím jak máte na kvádro ala Hugo, nebo spojení s marťany atd...... Ale přesto jste byl z pohledu mnohých i mé osoby důvěryhodný... bohužel "ábr dí koncn"..... Viz Váš primitivní "vzkaz" komentujícím pod Vaším skutečně kolosálním BLÁBOLEM.

A řešení??? Ta samozřejmě jsou i když budou stejně bolestivá jako když nás Vaši kámoši prostřednictvím svých fašistických předků okupovali, pomohli do koncentráků a hrobu více než 200.000 našich předků (více než anglánů a amíků dohromady), pak po roce 48 min. století, kdy jsme se zvedali sice pomalu, ale zvedali - z bídy národa určeného fašouny k likvidaci, v pohledu naprosté většiny občanů Československa, zatímco to nyní dospělo tak daleko, že máme postupně do naší země, kterou nám předali naši předkové, přijímat migranty jako člen NOVODOBÉHO KOLONIÁLNÍHO PANSTVÍ NĚMECKA... zcela jistě pod vedením čmoudů z poza oceánu. Naprosto "úchvatná" perspektiva viz dínstbír, J. Paroubek (stále se táhnou statisíce zoufalců jen ze Sýrie??.. nebo jste se už probral??). Co až němkyně zavře hranice, nedej bože, nepůjdou náhodou přes nás, k nám...??? Ale tak daleko ve Vašem případě není třeba uvažovat. Vy přece patříte mezi ty "KOREKTNÍ". Nakonec, zkušenosti máte, když jste cupital za Schrödrem pro "rady"...... Vaše oblbování oligarchií a "obyčejným lidem" je pro hňupy, stejně jako debilita s eurem, viz zářný příklad Řecka, Islandu, Irska, Portugalska, Španělska, Itálie..... Panečku ti pod eurem řehtají blahem, ale prospěch a ekonomická prosperita pro občany??? Kde žijete, Herr Paroubek? Tzv. oligarchie se zde ujala stoprocentní moci po 89. roce min. století a Vás a podobné nechali jen "lámat kopí" za tučný bakšiš tzv. "politiků"..... Úsměvná naivita, kterou bych od Vás prostě nečekal. Prachy, pane Paroubku, prachy, toť svaté a náboženství dokonce i církve svaté..... A vy to nevíte????

A fondy? Dotace? Kde vlastně skončily, když za 25 let nemáme dokončenou ani dálniční síť, železniční koridory, řešíme ovzduší na severu Moravy a svádíme to na čmoudíky z kotlíků nezodpovědných majitelů, zatímco se na energiích, vodě, vzduchu, prostě vykrádání této země atd. atd. pakují firmy, které  za rok 2014 údajně vyvedly cca Kč 350.000.000.000,-- čistých zisků mimo území ČR, kde byly vytvořeny prací občanů se státní příslušností k naší zemi....NOVODOBÁ KOLONIE směrovaná z Bruselu do absolutní bezmocnosti, závislosti a žebroty...... Lidí je dost a kdyby ne, tak si je němkyně a spol. do Evropy "dotáhnou". Přitom je v zemích Evropy přes 50.000.000 miliónů nezaměstnaných.... Proč NE oni? Tomu bych řekl solidarita, srovnávání ekonomik, sociálních, zdravotnických a tisíců dalších standardů. Ale ono by se jim muselo PLATIT...... sice méně než řadovým Němcům, ale výrazně více, než tzv. "syrským" pozvaným migrantům z Afghanistánu, Iráku, Somálska, Albánie, Kosova, Maroka, Alžírska, Tuniska, půlky Afriky a nakonec skutečně i ze Sýrie.

A můžete opět diskuzi smazat, pane Paroubku. Už v tom máte cvik. Jen si člověk říká, že dokud neprojde určitou zkušeností tak je neskonale neznalý, neřkuli "blbý".

Hlubokou soustrast. Chtěl jsem Vás ignorovat, ale těch 20 let důvěry ve Vás jste pohřbil neuvěřitelnou tupostí a omezeností, ztrátou soudnosti a navíc odporným opovrhováním názoru KOMENTUJÍCÍCH, kteří Vás znají jako VEŘEJNÉHO ČINITELE, ale Vy je, absolutně ne. Kope se Vám to docela dobře, ale lidé nejsou hadráky do kterých jste i Vy kopával....

Zdravím Vás.

 

 

jiri-paroubek

Pane Palečku, plně se ztotožňuji s vaším pohledem na věc. Nebýt EU, tak by většina sociálních i lidskoprávních standardů byla v naší zemi nedosažitelná.. Taková ODS v dobách své největší slávy by z bruselských hodnot  sociálních a lidskoprávních nepřipustila nic. A zítra bude největším problémem pro životní úroveň lidí a svobodu Babiš. 

Budeme-li mimo EU, tak se problém rozvine v míře nevídané. Zájmy oligarchie a obyčejných lidí jsou přece velmi rozdílné.

 

Pane Sedláčku, nevidím jako vzor ze všech stran obklíčenou zemi, kde se potlačují práva menšin a okupuje cizí území. Ve střední Evropě není možné stát mimo. I Švýcaři jsou s EU spjati stovkami smluvních ujednání... A ekonomicky jsou jinde než my, a to po všech stránkách.

Vaše "koncepce" má jednu vadu. ČR není Británie. Nemá svou City, zváštní vztah k USA, ani Commonwealth. Leží v centru Evropy a představa, že zeě kolem nás budou mít euro, a my ne, to asi může jen romantik.

 

Pane Schlimbachu, kdybyhc už do konce života neudělal vůbec nic, je za mnou vidět nějaká práce. za vámi je vidět prd.

 

A ještě jedna poznámka na závěr: Nebýt loňského skvělého čerpání evropských fondů (152 miliard), nebylo by ani českého hodpodářského růstu 4,3 %. To je realita EU....

paysan

Pane Paroubku, nyní jsem narazil na to, co vlastně Cameron "dohodl" v Bruselu pro Británii. Pro ČR bych chtěl totéž. Čtěte: ‚Nebudeme mít nikdy euro, zůstaneme na libře, nebudeme mít nikdy fiskální pakt, nechceme bankovní unii, nechceme společnou vládu, nechceme nic takového. My jenom chceme svobodný ekonomický prostor, to je to jediné, co nás jako Brity na evropské integraci zajímá.‘Už je vám to jasnější?

schlimbach

Pane Paroubku, na rozdíl od vás jen nežvaním, ale dělám konkrétní návrhy jak v oblasti ekonomiky a národního hospodářství, tak i ve věci "předělání EU". Domnívám se, že nejsem takový hlupák, který by nevědět, že v jednotě je síla. Na rozdíl od Vás a mnoha dalších eufilů současné fašizující se Evropy vím, že síla může být pouze v jednotě stejného nebo podobného.

Není jiné nesty ke společné Evrope, než skrze národní státy, které mají vyřešenu skutečnou a funkční demokratickou správu svých věcí - toto neexistuje ani v jedné evropské zemi dnes. Všude jsou rozlezlé globální a nadnárodní zájmy, které vyřadily vůli a právo národů sami sobě vládnout.

Pokud chce obyvatelstvo Evropy přežít ve zdraví další epochu, bude muset na ty zaprodané "elity" stávajících časů začít podnikat hon a pohnat je k zodpovědnosti. Neb to, co za svoinstvo konají ve světě i s NATO není nutnost, je to zvůle, kterou podporuje celá řada "elit" i u nás - vás evidentně nevyjímaje -( Stále více debilů ve vysokých funkcích se mazlí se slovem válka, vytírají nám pomocí médií mozky atd. Vím, nic o to m nevíte, jsou to jen kecy blba Schlimbacha -(

Podprůměrnost, tupost a zaprodanost na všech úrovních státního aparátu u nás je všudypřítomná. Debilizace společnosti skrze vzděláváací systém dosahuje neskutečné intenzity a představa vás a vám podobným, že život člověka na Zemi je o tom podřídit se diktátu jakýchsi globálních struktur a nadnárodních zájmů, nekecat, být od nevidím do nevidím zaměstnán honbou za obživou a plněním stupidních výmyslů "elit", nemít čas na sebe, an rodinu, neustále být ve stresu o práci, zdraví i majtek.

Pokud jste alespoň trochu inteligentní, necháte si ty vaše rádoby intelektuální kecy od cesty a začnete pro tuto zemi něco dělat. Omlouvám se za příkrost, ale dnes není čas na politickou koirektnost, ale na jasná stanoviska a činy.

 

 

Vimmer Petr

Omlouvám se, mělo být adresováno na pana Palečka. 

paysan

Netuším jak jste k takové dedukci z mých příspěvků přišel? Možná jste se v adresátovi zmýlil :-) I to je možné. Já bych takovou myšlenku za svou nikdy nevzal :-))

Vimmer Petr

Pane Sedláčku, jestli jsem Vás dobře pochopil, my se máme spolehnout na Brusel a Brusel se má spolehnout na Istanbul, dříve  křesťanský Konstantinopol.

 

duchodce

Pane Sedláčku, je mi popravdě úplně jedno, jestli bude Česko v rámci EU hrát druhé, třetí nebo desáté housle, pokud současně budeme direktivně nuceni přijímat západní standarty (minimální mzda, životní minimum, sociální bydlení atd.) Sami se nepohnem z místa ani o milimetr. Nakonec praktické výsledky naší "práce" jsou více než výmluvné. Západu jsme se nepřiblížili ani o píď, pouze nás někteří donedávna někde v zádu daleko za náma stačili předběhnout, včetně zemí, které si pamatujeme , jako součást CCCP. A to už samo o sobě nevyžaduje další komentář. Skutečně schopní lidé  u nás nemají šanci ( viz. pan Paroubek), takže nezbývá než spoléhat na Brusel.

Vimmer Petr

Pane Paroubku, píšete, že jsem titěrný tvor a tudíž můj názor není zajímavý. To svědčí o vaší hlouposti. Posuzujete lidi jen podle postavení. Důležité jsou postoje a celkový přehled. Uvedu příklad. Když jsem poprvé dostal v základní škole pionýrský šátek, po cestě domů jsem v rokli vykonal velkou potřebu a utřel se pionýrským šátkem. Někdo to objevil a nahlásil do školy. Následně musela celá škola donést pionýrský šátek, aby se zjistilo, komu chybí. Půjčil jsem si pionýrský šátek od bratrance v Plzni, takže to prošlo. Nikdy jsem nebyl u komunistů ani v SSM na rozdíl od Vás, protože jsem od malička nevěřil na světlé zítřky po boku SSSR.

V roce 1980 jsem se vsadil, že V. Havel bude prezident. Nezáleží na tom, že mi tehdy nikdo nevěřil, ale že jsem měl pravdu.  Přestaňte už věřit na ty světlé zítřky. Ve svém věku už byste měl mít rozum.

paysan

Pane Palečku, idea Spojených států evropských je utopie. Neexistuje něco jako evropský národ, jsou jen evropské národy. A být v unii, kde jsou si všichni rovni, ale někteří rovnější, nechci! Víte, strašení, že jsme malí a sami nedokážeme nic, je tou naší největší slabinou. Být takovými Židé, nikdy by v tom arabském obklíčení nevytvořili sebevědomý a prospěrující stát! Moc bych si přál, aby byla naše republika středoevropským Izraelem, předpoklady by byly, chybí jen ten nejdůležitější - silná zahraniční diaspora. A sám se rozhodně neřadím k lidem s pravicí vyplácnutým mozkem. Fandím levici, ale to neznamená, že musím slepě věřit a podporovat to, čemu se dnes říká liberální levice! A to platí i o jejich projektech.

paysan

Pane Paroubku, odpovím jednoduše. Místo EU chci EU zredukovanou na ekonomickou spolupráci politicky suverenních zemí se suverenní zahraniční politikou každé z nich. Psal jsem ve svém příspěvku o Evropském hospodářském společnství. Tak něco takového a pro každou evropskou zemi otevřeného, samozřejmě zmodernizovaného tak, aby odpovídalo současnosti. Sama Vaše otázka zda Západ nebo Východ je nadmíru hloupá a poplatná zažitému stereotypu! Ani ten hokej nejde pořádně hrát jen tu u jednoho a následně zase pouze u protějšího mantinelu!

duchodce

Jakákoli alternativa vůči projektu sjednocené Evropy ( minimálně společná obrana,  zahraniční politika, jednotný soc. a   daňový systém, volný pohyb zboží a občanů) je více než chmurná, obzvláště pro státy, jako Česko. Bohužel značná část Čechů si nechala pravicí dokonale vypláchnout mozek a tuto hrozbu nevnímá. Šanci jsme dostali, ale naložili jsme s ní jako totální trotli.

jiri-paroubek

Pane, Schlimbachu, když už jsme u pitomosti, musím říci, že prakticky veškeré vaše příspěvky, které na tomto serveru čtu, jsou poněkud pitomé, a vlastně jen z vrozené slušnosti jsem vám to doteď nenapsal.

Pane Sedláčku, Schlimbachu, Vimmre a Štingle, napište mi, co je vlastně alternativou členství české republiky v EU?  Nejde jen o to žvanit, co je v EU špatné, ale také říci, co by se mělo změnit, respektive kam bychom měli patřit. Jestli k Západu, nebo někam ke Kazachstánu…

Rusko, při všech sympatiích k němu, má a bude mít tolik svých starostí, že tímto směrem snad jistě neuvažujete, tak co vlastně chcete? Zatím jsou vaše vyjádření jen bláboly.

Pane Vimmere, opravu jste mě pobavil s tím, že došlo na vaše slova. Škoda, že slova, takového titěrného tvora jako jste vy, opravdu ale opravu nikoho nezajímají.  Příště se postavte na Václavské náměstí, a tam slova, na která by podle vás mělo dojít, třeba vybubnujte… jp.

schlimbach

Při vší úctě, na tak pitomý článek nelze ani smysluplně reagovat -( BOŽE!!!

Vimmer Petr

Bohužel se mé předpovědi zatím vždy potvrdily, rád bych se tentokrát mýlil.

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/jak-dal-s-imigraci-u-nas

paysan

Pane Paroubku, stavím se do fronty za pány Vimmera a Štingla a i já váš dnešní článek považuji mirně řečeno za nepovedený. Vámi prezentovaný možná naivní, možná technokratický pohled na projekt zvaný EU se bohužel s každodenní realitou rozchází na hony! EU je vlastně už dnes mrtvá, pohromadě ji drží pouze nesmyslné byrokratické hlouposti. Kdo to nevidí, tak to vidět nechce, možná z důvodu, že sám stál a podporoval myšlenku těsnější evropské integrace. Pochopit bych to u Vás mohl v případě, že jste dobrovolně přijal naše postavení v EU jako postavení zemí, resp.občanů druhé kategorie! Že takovými jsme, popřít nemůžete. Omylem je i Vaše teze, že EU zajistila evropský mír. Jistě, země v EU spolu neválčí. Ostatně by ani neměli kým a čím, protože jejich armády jsou prakticky zničeny spolkem, jemuž se říká NATO a prezentovanou skutečností, že je tu čl.5 o vzájemné pomoci a ignoprance čl.3, který říká, že aby mohlo být napadené členské zemi pomoženo, musí se nejdříve bránit sama. A čím nahradit současnou EU? Jednoduše EHS. Ekonomická úzká spolupráce ano, ale politická suverenita suverenních států. Že by to nemohlo fungovat? Možná ano, možná ne. Ale nic nekazí jen ten, kdo nic nezkouší. A jen takj na okraj k té skvělé instituci, zvané EU. Zajímalo by mne, kdo dal podle Vás Německu a Francii mandát, aby na mezinárodním poli mluvili za celou EU, kdo pověřil A.Merkelovou, aby jménem EU cokoliv dohadovala s Erdoganem?

jiri-paroubek

Pane Vimmere, to, co z vás vypadlo, je strašný blábol. Nesdílím vaše apokalyptické vize. Řekněte, na území kterého členského státu probíhal od začátku existence EU válečný konflikt? Semlel jste mrtvéprtvé.

 

Pane Štingle, myslím, že než začnete psát něco o EU, měl byste napočítat alespoň do deseti. To, co jste napsal, je tak ukrutná přehlídka blábolů, že na to ani nemá smysl reagovat. Nepostavil jste jediný rozumný protiargument. Řekněte mně, jaká je rozumná akternativa našeho členství v EU? Ani od vás nečekám odpověď. jp.

Vladimír Štingl

No, předvedli nám to Vaši kámoši, Herr Paroubek, "dokonale" - od bombardování a rozbití X evropských států - hlavně "na východě" až po tu "životní  úroveň"........ Průměrná mzda u němkyně Horákové přes 110.000,-- (v přepočtu na Kč....), průměrná u sobotků cca 27.000,--..... A cenové relace? Co dodat, buď Vás tak dobře platí a nebo máte "velmi svérázný" pohled a STÁLE SE "POZITIVNĚ" VYVÍJEJÍCÍ NÁZOR na gumové čepičky a nyní již téměř igelitové "zábaly" při "děkovačkách" za ZLOM v Evropě. Věřím, že bude naprosto odlišný od Vámi očekávaného.

Jinak jste se opět "vycajchnoval" - neuvěřitelná slátanina a navíc primitivně tendenční. Ale také názor a pohled..... z "druhé strany".

Vimmer Petr

Tento článek je nesmyslný. EU nijak neprospěla mírovému procesu v Evropě a blízkém okolí. Připomíním bombardování Srbska, válku na Ukrajině, sestřelení ruského bitevníku Tureckem atd. EU nedokáže zabránit přílivu muslimských běženců. To v budoucnosti povede k občanské, rasové válce, ve které zemřou desítky milionů lidí. V USA někdy také vypuknou rasové nepokoje, ale bílí i černí jsou křesťané. Křesťanští duchovní tam dokáží situaci uklidnit. Až dojde k masovým nepokojům v Evropě, muslimští důchovní budou nabádat k řezání hlav nevěřícím.