Obvinění Assange staženo

assange j
19.5.2017 16:27
Švédská prokuratura stáhla po pěti letech nečinnosti zjevně vylhané obvinění zakladatele serveru WikiLeaks Assange z trestného činu znásilnění.

Řekněme si otevřeně, že uvěřit tomuto vykonstruovanému trestnému činu mohl jen málokdo. Spíše mně bylo divné, neboť jsem měl vždy mimořádně pozitivní představu o švédské soudní soustavě, že něco takového bylo ve Švédsku vůbec možné. Ale se zpravodajsky připravenými důkazy je možné vlastně všechno. Obvinit nevinného, odsoudit nevinného, vlastně cokoliv. Assange se již pět let skrývá před zatčením na ekvádorském velvyslanectví v Londýně. Je to neslýchané a nelidské, jak byl život tohoto statečného muže poznamenám. A samozřejmě, pokud by vyšel ze svého de facto domácího vězení na ekvádorské ambasádě, byl by okamžitě zatčen i nyní britskou policií. A nejen zatčen, ale i předán do USA. A tam souzen zřejmě za zločin velezrady. Jeden vykonstruovaný trestný čin byl tedy de facto zapomenut, ale mocní tohoto světa se tomuto statečnému muži budou jistě mstít a budou usilovat o to, zničit jeho život.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

Mocní se jistě mohou snažit, však ti nejmocnější nad ním drží ochrannou ruku stejně, jako využívají projekt Wikileaks jako nástroj své globální politiky.