Superbulvár Seznam Zprávy, fujtajbl...

Jiri-Paroubek-1403-05
9.7.2020 13:00
Včera jsem si vyslechl burleskní pásmo redaktora Dolejšího a Lucie Nevímjaksejmenuje (nezapamatoval jsem si její jméno) ze serveru Seznam Zprávy, věnované bývalým českým premiérům.

Pásmo bylo zajímavě, ale zejména velmi účelově koncipované a především hodně vzdálené od objektivity. A tak největšími hvězdami redaktorů V. Dolejšího a slečny  L. Nevímjaksejmenuje jsou s velkým náskokem expremiéři Nečas a Sobotka. Ano, jsou to titíž, kteří své strany přivedli na okraj propadliště dějin. Co na tom? Jsou z nich prý velké hvězdy byznysu s Čínou. Jak Dolejší usuzuje např. z názvu Nečasovy společnosti a z jedné Sobotkovy návštěvy v Číně.

Tatáž marketingová a vlivová skupina, jež zrežírovala Dolejšího burlesku, se pokusila již někdy v březnu přesvědčit poněkud nedůvěřivou českou veřejnost (tedy asi tisíc čtenářů jednoho serveru), že byznysmen – zachránce vlasti Sobotka přiveze z Číny roušky a respirátory a zachrání již poněkolikáté vděčný český národ, tentokrát před koronavirovou pandemií… Tento úžasný Sobotkův výjezd do Číny nějak neměl a nemá pokračování. Roušky a respirátory v Číně zajistil někdo jiný a velmi dobře. Jinak to Sobotka v Číně pro svůj byznys prý nemá zrovna jednoduché. Na každém kroku za sebou vláčí tlumočníka. Umět tak anglicky, byl by v Číně mnohem větší hvězdou byznysu nežli je.

Upřímně, ani P. Nečasovi nezávidím jeho dlouhotrvající trestně-právní spory se státem, které mu ničí osobní život. Stejně tak přeji jeho partnerce, nyní manželce, aby se šťastně vymanila z osidel soudů, do kterých se oba dostali.

Největší vyvrhel ze všech premiérů podle Dolejšího a slečny Nevímjaksejmenuje, je pochopitelně „miláček“ Seznamu A. Babiš. O něm oba svělí redaktoři nahlas a velmi nevkusně a rádoby duchaplně uvažují, jestli bude trávit příští léta na Hradě anebo v kriminále. Tedy, pokud jsem dobře rozuměl, jejich rádoby vtipnému blábolení. Ostatně, dnes pokračuje Seznam.cz v antibabišovské kreaci. Tentokrát se zabývá manželkou A. Babiše, a to za velmi nevkusných okolností, kdy celkem hnusně naznačuje, jakýsi vztah M. Babišové k jejímu floristovi exotického jména. Prostě, Seznam Zprávy jsou v tomto pojetí a podle mého názoru dosti nechutným bulvárem. Z bílého dělají s oblibou černé a z černého bílé, když se to hodí zájmové skupině, která za těmito články stojí. Podle mého názoru jsou v této zájmové skupině titíž lidé, kteří byli loutkovodiči Sobotky a Chovance. Tedy Radek Pokorný a bisoni. Bisoni se podle zajímavých vyjádření některých obžalovaných v kauze sportovních dotací pokoušeli  o štěstí v oblasti sportovních dotací. Chtěli se podle všeho zmocnit finančních toků v českém sportu jdoucích z MŠMT v době, kdy bylo řízeno ministryní Valachovou. To se jim naštěstí nepodařilo. Ale spolupráce této agentury (Bison & Rose dokonce inzeruje na stránkách Seznam Zprávy) se zkrachovalým finančníkem Zdeňkem Bakalou, na nějž jistě s „vděčností“ vzpomínají zejména horníci a další pracovníci OKD a také nájemníci téměř 44 tisíc (bývalých) bytů OKD, trvá. Pan skvělý finančník vyvedl s marketingovou pomocí firmy Bison & Rose z Česka nějakých 100 – 120 mld. Kč a investoval je jinde. Prý proto, že jsme (podle jeho veřejných vyjádření) zcela zkorumpovanou zemí. Nevím, kam jeho investice šly, jestli do Brazílie nebo do jiného antikorupčního ráje, ale nešly ve prospěch občanů Ostravska, kde je vydělal. 

Nedávno přišla ze Švýcarska zpráva, že tento dobrý muž se zakoupil v jednom švýcarském hokejovém klubu. Škoda, že necítí trochu morální odpovědnosti také za Ostravsko, kde vydělal tak ohromné peníze a neinvestuje je do sportu tam. Třeba do hokeje (jako ve Švýcarsku) nebo do fotbalu.

No, a pokud jde o mě jako bývalého premiéra, tak oba dva redaktoři blábolí cosi o mém „nedůstojném konci“. Chci je i další "sportovce" ujistit, že se k žádnému konci zdaleka nechystám.

 Že prý jsem „zapšklý“. Nevím, proč bych měl být. Dělám věci, které mě baví a mám již více než tři roky spokojený partnerský vztah. A mám vše, co k  spokojenému životu  potřebuji. 

Točí se prý kolem mě „divné peníze“. Možná, že by to hoši a děvčata ze Seznamu Zprávy mohli trochu rozvést a upřesnit, abych měl na ně další jasný žalobní petit. Ostatně, do mých financí jim opravdu nic není. 

Jistě si také tito fešáci povšimli, že jsem nedávno vyhrál soud se Soukupem, a to na celé čáře. Podle rozhodnutí soudu je Soukup lhářem.

Pokud jde o volby do Senátu v roce 2018, ve kterých jsem kandidoval, byl Soukup a jeho lživé blábolení v televizi, jíž je majitelem a skoro jediným moderátorem, součástí kampaně proti mé osobě.

Stejně tak se zapojila do této antikampaně proti mně moje budoucí bývalá žena se svými lžemi o jakýchsi „podivných penězích“.

 Mé finance poté šetřila policie a podle svého vyjádření nezjistila žádné nesrovnalosti. Loni zase berňák šetřil finance meho syna a nic závadného nezjistil. Mé finance prověřoval pro účely soudního jednání v rámci mého rozvodového řízení i soudní znalec a zjistil, že mé výdaje jsou v souladu s mými příjmy. Takže celá bublina Seznamu o velkých penězích,  které si doma přehrabuji vidlemi, splaskla.

Prý jsem odmítl „nabídku na velvyslanectví ve Vídni a teď mě to prý mrzí“. Ano, Vídeň je mé oblíbené město. Es stimmt. Rád jsem tam jezdil a jezdím, ale takovou nabídku jsem nikdy od nikoho nedostal.  Proto jsem ji nemohl ani odmítnout. Je to tedy další lež v řadě. Ta nabídka na záhumenek ve Vídni zůstala zřejmě viset někde mezi Sobotkou, Pokorným a bisony  v roce 2010 či 2011, tedy alespoň podle mého odhadu.

Dokázal jsem se o sebe postarat sám, bez politiků a politiky.

 Mimochodem, v loňském roce jsem byl šestkrát v Číně. Ne proto, abych tam dělal byznys, jako moji dva bývalí kolegové. Měl jsem tam přednášky o Česku a Evropě, vystoupení na kongresech,  konferencích i v médiích. Celkem jsem v Číně byl od roku 2005 již patnáctkrát. Ta země mě zajímá. Načetl jsem toho o Číně hodně a tak třeba někdy, až budu mít více času, napíšu knihu o svých zkušenostech z cest do Číny i o jejích moderních dějinách.  Tak, aby české publikum získalo objektivní pohled na tuto zemi mimo obvyklá komunistožroutská schémata. 

Kreace Dolejšího a slečny Nevímjaksejmenuje v Seznamu mi připomněla, že mám před sebou ještě jeden dloužek poté, co jsem vyhrál soud s TV Barrandov. Chci také dotáhnout do konce soudní spor se Seznamem. Bohužel, můj advokát tuto věc trochu zanedbal a tak nastoupí to, co Španělé říkají na koridě: Nuevo toro  – nový býk. A nejlépe bude, když pro řešení tohoto svého sporu použiji advokáta, který byl tak úspěšný v mé soudní při s TV Barrandov.

Slibuji pánům ze Seznamu i celé zájmové skupině nalepené na Bakalu, že hned po prázdninách a poté, co si užiji měsíční pobyt v lázních, se budu této věci s novým advokátem a také s velkým elánem věnovat. Takže chlapci a děvčata ze Seznamu dodejte mi ještě další munici ve svých roztomilých článcích.

Jiří Paroubek

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Existuje oprávněná hypotéza, že za Zdeňkem Bakalou stojí někdo mocnější, údajně Rothschildové. Jsou schopny a hlavně ochotny naše tajné služby dohledat toky zisků z OKD?{#emotions_dlg.sealed}

jiri-paroubek

A proč bych to pane Řezníku dělal. Vůbec jste nepochopil pointu. Novinářského šmoka přece nemůžu brát vážně.

JiB

Pane Řezníku,

já bych řek, že pan Paroubek chtěl tímto kulantním způsobem vyjádřit, co si o spoluautorce tohoto pamfletu myslí...

Opravdu jej nepodezírám z toho, že by nezvládl si ji vygooglit.

rezjir10
Ta dáma se jmenuje Lucie Stuchlíková. Stačilo googlovat.