Eskalace napětí...

vojáci us
18.3.2015 14:16
Je dobře, že Spojené státy vystupují jako aktivní člen NATO. Otázkou ovšem je, zda podobné demonstrace síly jako průjezd konvoje amerických obrněnců střední Evropou, je v současné situaci rozumný.

Pak se nikdo z nás nemůže divit, že Rusko po takové výzvě ze strany NATO také haraší se zbraněmi. Tu manévry na Krymu jindy manévry v Kaliningradské oblasti. To vše pochopitelně zvyšuje napětí ve střední a východní Evropě.

Myslím, že země NATO by měly hledat takové postupy – ve vztahu k Rusku – které nebudou zvyšovat napětí ve střední a východní Evropě.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

Váš názor pane Paroubku zařazuji do kategorie "pokrytecké" a "obojetné" - evidentně se snažíte zavděčit oběma stranám, což mě nepřekvapuje, ale vlastně, je to vaše věc -(

Vladimír Štingl

Docela rád bych se dozvěděl jak Rusko "haraší" zbraněmi???? Pořádá manévry v Mexickém zálivu? Nebo řeší problém sprosté agresivity USA a sebranky NATO v rámci svých hranic??? Takže, pane Paroubku, žehnejte těm americkým gaunerům, že "je dobře", že ta fašounská banda "vystupuje jako aktivní člen NATO".... a producíruje se přes země svých poddaných...

"Ó, jak hluboko jsem klesla.....". A NATO, že by mělo "hledat"....??? Vždyť celou tu situaci a agresivitu vůči Rusku produkuje pod dirigentem USA právě NATO a EU.

Kam až jste to došel, pane Paroubku? Smutné.

novotny

Běžně se takové přesuny vojenských jednotek se speciálními vozidly na velkou vzdálenost realizují vlakovými transporty, vyjde to levněji a nebudí to zbytečnou pozornost a neblokují dopravu civilním vozidlům. Nechápu důvod, proč zrovna teď pojedou po vlastní ose...