Skandál kolem CIA nemá konce ani kraje

cia 170309
9.3.2017 13:39
WikiLeaks vydaly další ze svých smutných seznamů, ze kterých je zřejmé, že nejvýznamnější americká zpravodajská služba, CIA, je opravdovým státem ve státě. Dělá si, co chce.

Svou činností dokáže dokonale mást veřejné mínění. A to například takovými triky, jako je to, že dokáže pracovat hackerskými metodami Číňanů či Rusů, tak aby stopy hackerských útoků směřovaly k nim.

Podle všeho dokáže CIA např. ovlivňovat také software automobilů, což by mohlo ve svých důsledcích vést k seriálu podivných automobilových nehod, při nichž by v havarovaných automobilech umírali nepohodlní lidé.

V odposlechovou štěnici se může měnit také vypnutý televizor…

Je dobře, že někdo z okruhu americké zpravodajské služby CIA, buď někdo ze současných nebo bývalých pracovníků této služby, našel odvahu, aby materiály zajistil a aby je dal k dispozici serveru WikiLeaks ke zveřejnění, což se také stalo.

D. Trump před volbami jásal, když byla zveřejněna korespondence mezi špičkami Demokratické strany Spojených států. Teď jako prezident, součástí jehož administrativy je také, mj., CIA, už zřejmě tak jásat nebude. Velmi pravděpodobně se zapojí do honu, nebo se bude aktivně zajímat o výsledky, honu na "krtka", který z prostředí zpravodajské služby vynesl tyto citlivé informace.

Každý svobodomyslný člověk musí jen přivítat, pokud server WikiLeaks, a na něj napojení aktivisté, kteří bojují proti zneužívání moci zpravodajskými službami, zveřejnili tuto sadu děsuplných informací.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.