Senátoři ČSSD odmítli vládu s ANO

pelc vladimír
26.4.2018 00:54
Většina senátorů soc. dem. nesouhlasí s tím, aby ČSSD byla ve vládě s hnutím ANO Andreje Babiše. Sociálních demokratů je v horní komoře čtyřiadvacet a mají tak nejsilnější klub. S postojem klubu souhlasí podle předsedy Senátu Milana Štěcha „prakticky všichni“ jeho členové. Chtějí, aby soc. dem. zůstala v opozici.

Prezentovaný důvod uvedeného odmítnutí − prý proto, že Andrej Babiš by nechtěl v případě prvoinstančního, čili nepravomocného odsouzení v kauze Čapí hnízdo z místa premiéra odstoupit − není důvod pravý. Je třeba se vždy ptát na důvody pravé. Jaké jsou?

U Milana Štěcha je prezentovaný názor pochopitelný – již před delší dobou se proti prezidentu Miloši Zemanovi vydal na válečnou stezku. Protože je přesvědčen, že by se na Pražském hradě lépe vyjímal sám.

U ostatních senátorů jejich názor plyne z toho, že by v příštích senátních volbách nemuseli být do Senátu zvoleni. Tato obava je reálná: ČSSD se pod vládou bohoušpolitiky B. Sobotky rozplynula téměř do politické bezvýznamnosti a aktuální politické aktivity současného vedení směřují bezpečně tamtéž.

Poznámka M. Štěcha na tiskové konferenci, na níž senátoři soc. dem. své odmítnutí vlády s ANO zdůvodňovali, že prý jde o názor osobností, které nejedno pozitivní ve svém životě udělaly, mnohé vytvořily, tuze zkušeností nabyly… no, šlo o laudatio, tedy chvalořeč. Ovšem nepravdivou. Kromě asi tak dvou tří z nich veřejnost senátory soc. dem. vůbec nezná, k tomu, aby je občané znali, nedali příležitost; do Senátu byli zvoleni jen a jen proto, že jsou členy soc. dem. Samotný Milan Štěch je veřejnosti znám jako anti-Zeman, a zejména pak svými mimořádně nekvalifikovanými názory na řešení problémů daní, podnikání, činnosti osob samostatně výdělečně činných nebo nedostatku zaměstnanců atp.

Viz též:

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/soc-dem-bohouspolitika-stale-stejnymi-prostredky

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/stech-se-zaplantava

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/stech-strelil-kozla

 

 

 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

pavlovsky
 

Naprosto souhlasím s tvrzením, že senátoři za soc. dem. jsou neznámí, jsou tak imaginární, že nejsou vůbec vidět. Pana Štěcha jsem potřeboval jednou, když jsem v soudním procesu se zaměstnavatelem potřeboval právní zastoupení. Ta moc, kterou soustředili odboroví bossové do centrál dosáhla takových rozměrů, že bez souhlasu ústředí v Praze, nedostane venkovan ani pomoc advokáta, kterých odbory zaměstnávají neúrekom. Prostě odboráři nezklamali, zastoupení mně nedali. Zachovali se tak jak jejich předchůdci (Falbr, Škromach) či nástupci (Zavadil). více http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/david-rath-kopnete-si-do-bezmocneho

Prostě odborářské funkce slouží jako výtah k moci (parlament, senát)...a pak třeba kandidatura na prezidenta. Kdo ze senátorů soc. dem. je známý, p. Štěch, který jenom útočí na prezidenta Zemana, pí. Syková, která měla nějaké problémy s financováním výzkumu kmenových buněk, p. Bublan, za jehož působení ve funkci ministra vnitra unikla Kubiceho zpráva (r. 2006). Dále pusto a prázdno, jak před stvořením světa. Vlastně ne, tito neznámí senátoři mají zájem jen na tom, aby si své pašalíky udrželi co nejdéle, pěkně ukrytí v senátorských lavicích...neb kdo nic nedělá, nic nepokazí, takže Bože, nedopusť, aby ti ze sociálních demokratů, kteří chtějí konečně vládu, tu vládu nakonec nestvořili, byť s ANO. Nějak zapomněli, že cíle ANO a ČSSD mají dost velké průniky.